30 let od medalje Jureta Koširja v Lillehammerju

To je bil eden najbolj nenavadnih slalomov v zgodovini iger. Košir je bil po prvi vožnji osmi, v finalu pa po prihodu v cilj, ko je zaostal za slovitim Albertom Tombo, nihče ni pričakoval dogodkov, ki so se zvrstili za njim.

Trojica je zaostala za slovenskim zvezdnikom, nato so se začeli odstopi tekmecev: Avstrijec Thomas Sykora, Nemec Peter Roth in pri drugih vratcih tudi Norvežan Kjetil Andre Aamodt. Avstrijec Thomas Stangassinger je delo opravil dobro, osvojil zlato medaljo, Tomba srebrno, Jure Košir pa bronasto. Četrto mesto je zasedel Mitja Kunc, ki je bil samo devet stotink počasnejši od Koširja.

Po Alenki Dovžan v kombinaciji in Katji Koren v slalomu je bila to zadnja od treh slovenskih medalj na nepozabnih igrah na Norveškem leta 1994. Zgodilo se je 27. februarja.

Sorodna novica Video: V Lillehammerju sta se izmenjala smeh in žalost

Vabljeni k poglobljenemu branju: MMC-podrobno iz leta 2018 ob obletnici Koširjeve medalje