Milorad Krivokapić je bil skupaj z Bojanom Skokom najboljši strelec rumeno-modrih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Darko Stanić
Darko Stanić je bil v 1. polčasu težko rešljiva uganka za rokometaše Cimosa Kopra. Foto: MMC RTV SLO

Srbski vratar, ki je v lanski sezoni branil za Cimos, je v prvem polčasu zbral 12 obramb. Koprčani so v tem delu le stežka prebijali Metalurgovo gibljivo obrambo. Kadar pa jim je to le uspelo, jih je v vratih pričakal Stanić.

Metalurg ves čas v vodstvu
Domači so povedli s 3:0. Dean Bombač je prvi zadetek Cimosa dosegel šele v 8. minuti. Po 5:2 je Milorad Krivokapić znižal na 5:4, a sta znova sledila dva zaporedna zadetka Metalurga. Pri 8:4 v 18. minuti je trener Fredi Radojković vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala, saj je prednost gostov v 24. minuti po petem golu Naumčeja Mojsovskega narasla na 12:4. Tik pred koncem polčasa pa je semafor kazal že 15:6.

Koprčani najbližje pri -3
Cimos je po pričakovanju v nadaljevanju pokazal več. V 38. minuti se je prvič približal na štiri zadetke zaostanka (16:12), nato pa zapravil še nekaj napadov za znižanje zaostanka. To mu je uspelo v 53. minuti, ko je Sebastjan Skube zadel za 21:18. Nalet gostov sta pri 23:20 ustavila hrvaška sodnika, ki sta dosodila sumljivo sedemmetrovko in še izključila koprskega rokometaša. To je bila voda na mlin domačih, ki so nato tekmo mirno pripeljali do konca.

V naslednjem krogu v soboto, 8. oktobra, v Bonifiki gostuje poljska Wisla.