Norveški
Norveški "motor" Sander Sagosen je odigral odlično partijo. Sijajno je vodil norveški napad, ob tem pa zabil še šest golov. Foto: EPA

Norveška je pred 12.000 gledalci v Hamburgu vzdržala fizično zelo agresivno igro Nemcev v obrambi in jih na koncu povsem zasluženo ugnala. Srečanje je bilo nazadnje izenačeno pri 9:9, nato pa so razigrani in v napadu raznovrstni Norvežani vseskozi vodili, ob polčasu 14:12.

Veselje Norvežanov pred 12.000 gledalci v Areni Hamburg. Norvežani bodo še drugič zapored igrali v finalu svetovnega prvenstva. Pred dvema letoma so v finalu izgubili proti Francozom. Foto: Reuters

Ključni igralci Sagosen, Röd in Myrhol
Vikingi v nobenem trenutku tekme niso popuščali niti za milimeter. Niti norveške igre so bile v rokah Sanderja Sagosena, ki je odlično sodeloval z 203 cm visokim in le 21-letnim desnim zunanjim Magnusom Abelvikom Rödom, ki je bil s sedmimi goli prvi strelec severnjakov. Sagosenove podaje na črto je spretno izkoriščal 36-letni veteran Bjarte Myrhol, ki je dosegel šest zadetkov in bil razglašen za igralca tekme. V vratih pa je svoje delo dobro opravil Torbjörn Bergrud. Nemci so se dobri dve minuti pred koncem približali na -2, a je nato vse njihove upe zatrl odlični Sagosen z golom za 28:25. Pri Nemcih je sedem golov dosegel Uwe Gensheimer. Domači so od 44. minute igrali brez Hendrika Pekelerja, ki je zaradi tretje izključitve prejel rdeči karton.

Nemci niso mogli skriti razočaranja. Znova so stavili na fizično moč,
Nemci niso mogli skriti razočaranja. Znova so stavili na fizično moč, "pretep", a se jim ni izšlo. Ostali bodo pri treh naslovih svetovnega prvaka. Foto: Reuters

Danci že ob polčasu vodili s +6
Danci so v prvem polfinalu od prve minute naprej zaigrali "na polno". Čvrsta obramba 6-0 na čelu z vratarjem Niklasom Landinom je Franciji povzročala precej težav. Na drugi strani pa so Danci po osvojenih žogah prihajali do številnih priložnosti za "lahke" zadetke, ali iz protinapadov ali pa so celo zatresli prazna vrata in tako kaznovali Francoze, ki so poskušali s sedmimi igralci v polju. Prednost Danske je tako naraščala in ob polčasu dosegla +6 (21:15). Izid prvega dela je s svojim sedmim zadetkom v zadnji sekundi postavil Mikkel Hansen.

Mikkel Hansen je Francozom že v prvem polčasu zabil sedem golov. Na koncu se je ustavil pri številki 12. Foto: Reuters

Semafor v 45. minuti kazal +10
Danci tudi v nadaljevanju niso popuščali. Jannick Green, ki je menjal Landina, je takoj nanizal nekaj obramb in s tem dal krila svojim soigralcem v napadu. V 44. minuti je Rasmus Lauge Schmidt povišal na +10 (30:20). Srečanje je bilo tako dobrih 15 minut pred koncem odločeno, saj Francija ni imela "dinamita", da bi še preobrnila izid. Hansen je na koncu dosegel 12 golov, pri Francozih je bil z osmimi najučinkovitejši Kentin Mahe.

Pozdrav Hansena in Nikole Karabatića. Karabatić se je vrnil po poškodbi, a je daleč od stare slave. Med strelce se tokrat ni vpisal. Foto: Reuters

Finale in tekma za tretje mesto bosta v nedeljo v Herningu na Danskem.