Cimos Koper se je z zmago zelo približal želenemu cilju, uvrstitvi v osmino finala Lige prvakov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Romunska ekipa je na začetku drugega polčasa povedla z 20:15, slovenski državni prvaki pa so ohranili mirno kri in se počasi začeli približevati, pri čemer je pomembno vlogo odigral vratar Gorazd Škof (skupaj 16 obramb, 12 v drugem polčasu).

Bombač in Bugunovič prva strelca
V 51. minuti je Matjaž Mlakar na črti izenačil na 24, Koprčani pa so povedli po strelu Gorana Bogunoviča. Odlični Dean Bombač, ki je dosegal gole (s petimi zadetki je bil ob Bugunoviču prvi strelec gostov) in razigraval soigralce, je povišal vodstvo, po novem zadetku Bogunoviča je bila prednost v 56. minuti že 24:27.

Sodnika jezila Koprčane
Tekmeci so bili na tleh, toda upanje sta jima vrnila latvijska sodnika, ki sta zaradi nešportnega vedenja sporno izključila Bombača (prislužil si je štiriminutno izključitev), nato pa je še Matjaž Brumen zaradi domnevno grobe igre dobil rdeči karton.

Toda novega preobrata ni bilo in Cimos Koper, ki je tekmo končal z delnim izidom 8:2, se je zasluženo veselil prvega para točk na tujem v novi sezoni Lige prvakov. Zmaga je še toliko več vredna, ker so zaradi poškodbe manjkali Bojan Skoko, Sebastjan Skube in Robert Konečnik.

V naslednjem krogu se bo Koper pomeril s Hamburgom, tekma bo 23. oktobra v Bonifiki.