Krimovke se veselijo velikega uspeha. Foto: RK Krim Mercator

Ljubljančanke so s tem zadržale šesto mesto, ki še zadnje pelje v izločilne boje Lige prvakinj. Prvi dve mesti iz obeh skupin namreč pomenita neposredno uvrstitev v četrtfinale, ekipe od 3. do 6. mesta pa so se uvrstile v repešaž za četrtfinale.

V prvem polčasu je bilo še tesno
Krimovke so tekmo dobro začele in v osmi minuti prvič povedle za dva gola (5:3), ko je zadela Oceane Sercien Ugolin. Pri izidu 7:5 so imele ob igralki več priložnost za povišanje naskoka, toda zapravile dva napada, zatem pa sta v tem slogu nadaljevali obe ekipi, tako da je strelski mrk trajal kar nekaj minut. V 21. minuti ga je prekinila Katarina Krpež-Šlezak, ki je le zadela za 8:5, s tremi goli prednosti pa so gostiteljice odšle tudi na glavni odmor.

Razlika znašala tudi 15 golov
V drugem polčasu so krimovke hitro poskrbele za novo največjo prednost na tekmi, ko so povedle s 14:10 in 15:10, v 38. minuti pa je Krpež-Šlezak zadela za 18:12 in Krim popeljala na prag napredovanja. Pozneje so domače še povečale prednost, ki je kmalu znašala že devet, v 50. minuti pa tudi že deset golov, tako da je bil zmagovalec znan že precej pred zadnjo sireno. Največja razlika je znašala 15 zadetkov.

V domači ekipi se je ob vratarki Barbari Arenhart, ki je zbrala 14 obramb, z osmimi goli izkazala Tjaša Stanko, Krpež-Šlezak jih je dodala šest.

Deja Ivanović: Krim ne bo nehal sanjati o sklepnem turnirju

Zdaj jih čakajo Madžarke
Slovenske prvakinje tako čaka tretjeuvrščena ekipa skupine A, to je madžarski Ferencvaros. Prva tekma bo 26. ali 27. marca v Ljubljani, povratna pa teden dni pozneje na Madžarskem.