Milorad Krivokapić je v 1. polčasu dosegel 6 zadetkov, od tega 4 iz sedemmetrovk. Na koncu se je ustavil pri številki 10. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Boštjan Kavaš
33-letni Boštjan Kavaš je vse tri gole za Wislo dosegel v 1. polčasu. Foto: EPA

Koprčani so na krilih razpoloženega Milorada Krivokapića, ki je dosegel vse štiri zadetke, v 8. minuti povedli s 4:3. Toda čvrsti Poljaki so sredi polčasa napravili preobrat in po golu Christiana Spanneja v 18. minuti prišli do prednosti treh golov (10:7). Odgovor domačih je bil hiter, saj je je Jure Dobelšek dve minuti kasneje izenačil (10:10).

Poleg Skoka na "bolniški" še Skube
Do odmora je sledila trda in izenačena tekma, za minimalno koprsko prednost ob polčasu (14:13) pa je poskrbel Matjaž Brumen. Vzdušje v domačem taboru je nekoliko skalila poškodba Sebastjana Skubeta, ki si je natrgal mišico. Trener Fredi Radojković že pred tekmo zaradi zlomljenega nosu ni mogel računati na Bojana Skoka.

Brumen z igralcem manj povišal na +6
Odsotnost Skubeta in že prej Skoka ni vplivala na igro domačih, ki so odlično odprli drugi polčas. Po golih Krivokapića, Robija Konečnika in Brumna, ta je bil uspešen z igralcem manj, je semafor v 42. minuti prvič na srečanju kazal +5 (20:15). K lepi prednosti je prispeval tudi vratar Gorazd Škof, ki se je razigral v nadaljevanju. Ko je v 48. minuti Brumen povišal na 24:18, kar je bila najvišja prednost na tekmi, je gostujoči trener moral vzeti minuto odmora.

Škof odbil zadnji poljski juriš
Ta ni kaj prida pomagala, saj je Krivokapić v 54. minuti s svojim 10. golom zadel za 26:20. Kljub temu končnica ni bila povsem mirna. Po seriji zapravljenih napadov domačih je namreč Joakim Bäckström v 58. minuti znižal le na -2 (26:24). Vse upe Poljakov je nato zatrl Škof, ki je 40 sekund pred sireno ustavil poskus Michala Kubisztala, kar je bila njegova 15. obramba. Na drugi strani je izid tekme postavil Jure Dobelšek.

Cimos Koper bo že v četrtek ob 20.00 gostoval pri romunski Constanti.

Fredi Radojkovič, trener Cimosa Kopra: "Na začetku smo igrali malce pod pritiskom, tako da naša igra ni stekla. Ob koncu prvega polčasa smo že prikazali pravo igro v obrambi, v drugem polčasu pa smo jo dvignili še za stopnjo višje. Ob tem se je razigral tudi vratar Gorazd Škof, stekel je tudi napad in točki sta zasluženo ostali v Kopru."

Boštjan Kavaš, igralec Wisle: "Že na drugi zaporedni tekmi se nam je zgodilo, da nas je premagal en igralec, tokrat je bil to Krivokapić. Tekmo smo dobro začeli, nato pa smo padli v črno serijo. Tega si enostavno več ne smemo dovoliti."