Riko Ribnica. Foto: Renata Pršina Jug/MRK Krka

V deželi suhe robe je večji del tekme potekal dokaj enakovreden boj. V rahli rezultatski prednosti so bili gostitelji, a gostje iz Posavja jim niso dopustili, da bi se preveč sprostili. Še več, v sami končnici dvoboja so imeli gostje iz Posavja "zaključno žogo" za zmago, a je niso izkoristili.

Po golu Vanje Smiljanića so gostje v 57. minuti povedli z 29:28, v izdihljajih tekme pa so izbranci domačega trenerja Boruta Mačka – po izenačujočem golu Aljaža Levstka in zmagovitem Bogdanovića – le osvojili načrtovani točki.

Celjani ugnali še Koper
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so vpisali četrto zmago. Stoodstotni izkupiček v uvodu v sezono so potrdili proti ekipi Kopra, ki po štirih krogih ostaja pri eni točki s prve tekme proti Sviš Ivančni Gorici. Celjani so se morali krepko potruditi za načrtovani točki, saj so Primorci odigrali hrabro in čvrsto tekmo ter bili dve tretjini tekme povsem enakovreden tekmec. Koper je že v štartu povedel s 4:2, prednost dveh zadetkov je imel tudi po polovici prvega polčasa (10:8), kasneje pa je vodil celo 14:11. Gostitelji so odločilen korak k zmagi naredili v prvi polovici drugega dela. Z delnim izidom 5:0 so prišli do prednosti 23:19 (43.), ki je do konca tekme niso izpustili iz rok. Prvi strelec Celja je bil Gal Marguč z osmimi goli, na drugi strani pa jih je Tine Poklar zabil enajst.