MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Šahistke Tajfuna Ljubljana ekipne državne prvakinje

Šah Šahistke Tajfuna Ljubljana ekipne državne prvakinje

20.5.2024

Šahistke Tajfuna Ljubljana so postale ekipne državne prvakinje. V ženski ligi, ki je od 16. maja potekala v Mali Nedelji, je nastopilo pet ekip. Ljubljančanke so osvojile sedem točk tako kot drugouvrščena ekipa Maribor Poligram.

Veronika Erjavec uspešno začela kvalifikacije Rolanda Garrosa

Tenis Veronika Erjavec uspešno začela kvalifikacije Rolanda Garrosa

20.5.2024

Veronika Erjavec je uspešno začela kvalifikacije za drugo Odprto prvenstvo Francije. V Parizu je v prvem krogu kvalifikacij ugnala 110. igralko sveta Claire Liu z 2:6, 6:3 in 6:3.

Tjaž Dolgan in Maruša Klemenc državna prvaka v duatlonu

Duatlon Tjaž Dolgan in Maruša Klemenc državna prvaka v duatlonu

20.5.2024

Tjaž Dolgan in Maruša Klemenc sta zmagovalca Ambrož duatlona Komenda v sprint duatlonu, ki je štel za naslove državnih prvakov. Prireditve se je udeležilo skoraj 140 duatloncev, predvsem v mlajših kategorijah je bila udeležba številna.

Gorenc Stanković in Horvat prvaka s Sturmom, trojica v Atenah še brez Evrope

Nogomet Gorenc Stanković in Horvat prvaka s Sturmom, trojica v Atenah še brez Evrope

20.5.2024

Slovenska nogometna reprezentanta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat bosta prišla na reprezentančne priprave pred EP-jem kot sveža avstrijska prvaka s Sturmom. Manj uspešna je bila slovenska kolonija v grškem Panathinaikosu.

Zverev drugič najboljši na mastersu v Rimu

Tenis Zverev drugič najboljši na mastersu v Rimu

19.5.2024

Alexander Zverev je drugič osvojil turnir serije 1000 v Rimu. V finalu je s 6:4 in 7:5 premagal Nicolasa Jarryja iz Čila. Nemec se je veselil druge zmage v italijanski prestolnici.

Vodišek po težavah z opremo svetovno prvenstvo končal na osmem mestu

Jadranje Vodišek po težavah z opremo svetovno prvenstvo končal na osmem mestu

19.5.2024

Olimpijec Toni Vodišek je na svetovnem prvenstvu v formuli kite v Hyeresu v Franciji končal v polfinalu zaključnih bojev za odličja in je osvojil skupno osmo mesto. S tem ni ubranil naslova svetovnega podprvaka.

Primorje se po 13 letih vrača v prvo ligo, v tretjo ob Fužinarju še Tabor

2. SNL Primorje se po 13 letih vrača v prvo ligo, v tretjo ob Fužinarju še Tabor

19.5.2024

Ajdovščina bo po sezoni 2010/11 znova imela nogometnega prvoligaša. Primorje eMundia je v zadnjem, 30. krogu 2. SNL v Sežani igralo 0:0 s Taborom in obdržalo prvo mesto na lestvici, saj je drugouvrščena Nafta doma z 0:2 izgubila proti Dravinji.

Maruša Štangar z antibiotiki med 16 na svetu

SP v judu Maruša Štangar z antibiotiki med 16 na svetu

19.5.2024

Na svetovnem prvenstvu v judu v Abu Dabiju je slovenski tabor v nedeljo zastopala Maruša Štangar v kategoriji do 48 kg in se po dveh zmagah prebila med 16 najboljših na svetu.

Usik po zmagi nad Furyjem lastnik vseh šampionskih pasov

Boks Usik po zmagi nad Furyjem lastnik vseh šampionskih pasov

19.5.2024

Na težko pričakovanem dvoboju do medsebojnega obračuna nepremaganih boksarjev težke kategorije je Oleksandr Usik premagal Tysona Furyja. Ukrajincu je uspel zgodovinski dosežek, saj ima zdaj v lasti pasove vseh boksarskih organizacij.

Slovenke do točke proti favorizirani Ukrajini

Odbojka Slovenke do točke proti favorizirani Ukrajini

18.5.2024

Slovenske odbojkarice so na drugi tekmi zlate lige na turnirju v Talinu tesno z 2:3 izgubile proti favorizirani Ukrajini. Prihodnji konec tedna jih v Mariboru čakata dvoboja s Španijo in Češko.

Maček bronast na EP-ju, a ostaja brez olimpijske norme

Preostali športi Maček bronast na EP-ju, a ostaja brez olimpijske norme

18.5.2024

Slovenski strelec Boštjan Maček je na evropskem prvenstvu v trapu v Lonatu v Italiji osvojil bronasto medaljo, a mu ta ni prinesla olimpijskega nastopa. Pot v Pariz si je zagotovil zgolj zmagovalec Albert Fernandez.

Sara Tokić ostala brez olimpijske vozovnice

Namizni tenis Sara Tokić ostala brez olimpijske vozovnice

18.5.2024

17-letna Sara Tokić je v prvem krogu repešaža olimpijskih kvalifikacij v namiznem tenisu v Sarajevu izgubila proti Italijanki Giorgii Piccolin z 0:4 (-6, -7, -5, -5) in se poslovila od nadaljnjega tekmovanja.

Slovenski plezalci brez finala v Šanghaju

Plezanje Slovenski plezalci brez finala v Šanghaju

18.5.2024

Nedeljski finale olimpijskih kvalifikacij v Šanghaju na Kitajskem bo minil brez slovenskih plezalk in plezalcev. Slovenija je v polfinalu imela štiri tekmovalce, najboljša je bila Mia Krampl na 12. mestu.

Slot potrdil prihod v Liverpool

Premier liga Slot potrdil prihod v Liverpool

17.5.2024

Trener Feyenoorda Arne Slot je potrdil, da se bo poleti preselil na klop Liverpoola. V nedeljo bo še zadnjič vodil ekipo iz Rotterdama v zadnjem krogu proti Excelsiorju.

Sava v Tacnu spet pokazala svojo moč

Slalom na divjih vodah Sava v Tacnu spet pokazala svojo moč

17.5.2024

Reka Sava je dodobra skrojila spored evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah na brzicah v Tacnu. Kot so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije, je bil danes, ki je sicer prost dan, pod vodo del tribun na prizorišču.

V Braziliji naslednje svetovno prvenstvo v nogometu za ženske

Nogomet V Braziliji naslednje svetovno prvenstvo v nogometu za ženske

17.5.2024

Svetovno prvenstvo v nogometu za ženske leta 2027 bo gostila Brazilija, ki je v glasovanju na kongresu Fife v Bangkoku premagala skupno kandidaturo Nizozemske, Belgije in Nemčije.

Manchester City Guardiola na odločilni tekmi Premier lige in v finalu pokala FA brez prvega vratarja

16.5.2024

Pred nogometaši Manchester Cityja sta v sezoni še dve tekmi, ki bosta odločali o prestižnih lovorikah. Sinjemodri ju bodo odigrali brez prvega vratarja Edersona.

Brez finala v kajakaškem krosu za slovenske predstavnike

EP v Tacnu Brez finala v kajakaškem krosu za slovenske predstavnike

16.5.2024

Na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Tacnu so podelili medalje v novi olimpijski disciplini – kajakaškem krosu. Zlati kolajni sta osvojila Švicarka Alena Marx in Britanec Joseph Clarke.

Juventus tako kot pred tremi leti strl srca navijačev Atalante

Italijanski pokal Juventus tako kot pred tremi leti strl srca navijačev Atalante

15.5.2024

Nogometaši Juventusa so zmagovalci 77. italijanskega pokala, s čimer so si zagotovili prvo lovoriko v zadnjih treh sezonah. V finalu v Rimu je stara dama premagala Atalanto z 1:0. Edini zadetek je že v 4. minuti dosegel srbski reprezentant Dušan Vlahović.

Krimovke brez oddane točke do 29. naslova prvakinj Slovenije

Rokomet Krimovke brez oddane točke do 29. naslova prvakinj Slovenije

15.5.2024

Že tri kroge pred koncem so si rokometašice Krima Mercatorja zagotovile 29. naslov državnih prvakinj. Zdaj so krimovke za konec sezone s kar 41:17 nadigrale Mlinotest Ajdovščino, ki si je zagotovil drugo mesto v slovenskem državnem prvenstvu.