Jan Kozamernik, nepogrešljivi bloker v slovenski reprezentanci, je s Trentinom uspešno začel polfinalno serijo proti Monzi. Foto: www.alesfevzer.com

V seriji na tri zmage je branilec naslov italijanskega prvaka Trentino (Alessandro Michieletto je bil najboljši igralec tekme, zbral je 17 točk) na prvi tekmi Monzo ugnal s 3:0 (25, 20, 22). Jan Kozamernik je za zmagovalce dosegel pet točk (dva asa), na drugi strani pa je Nik Mujanović (v igro je vstopil v drugem nizu namesto Kanadčana Arthurja Szwarca in odlično izkoristil svoje minute) prispeval devet točk (osebni rekord v najmočnejšem odbojkarskem prvenstvu na svetu) ob 50-odstotni napadalni učinkovitosti. Eric Loppky je bil pri Monzi z 20 točkami najučinkovitejši.

Monza je bila zelo konkurenčna v prvem nizu, vodila je z 19:21, in imela tudi že žogo z niz, Trentino pa je z dvema zaporednima asoma do zmage v nizu s 27:25 popeljal Daniele Lavia. V naslednjih dveh nizih je bilo sredi niza obakrat 16:9, tako da gostje niso imeli resnih možnosti za preobrat.

Druga tekma bo v sredo v Monzi, tretja 7. aprila v Trentu.

Perugia (Wassim Ben Tara 22 točk) je ob 57-odstotni učinkovitosti v napadu s 3:1 (17, 23, -23, 22) premagala Milano (Ferre Reggers 13 točk). Gregor Ropret ni igral, saj ima vlogo prvega organizatorja igre izjemni Simone Giannelli.