Kamničani so bili na prvi tekmi zanesljivi. Foto: Klemen Brumec

Kamničani so vse tri nize dobili gladko, trener Mladen Kašić je lahko v igro pošiljal tudi rezerviste, ki pa so dokazali, da ima hrvaški strokovnjak široko klop. V kamniški vrsti je deloval sistem servis-blok-obramba, dosegli so deset asov in osem blokov. Med igralci nihče ni posebej strelsko izstopal, z 11 točkami je bil najučinkovitejši Črtomir Bošnjak, dosegel je tudi tri ase.

Po prvem krogu pa tekmovanje končujeta ekipi Merkur Maribor in Hiša na kolesih.

Mariborčani so dvakrat izgubili s 3:1 proti finski ekipi Akaa Volley. Na severu Evrope so danes izgubili na podoben način kot v domači dvorani Tabor. Nerazpoloženi so bili v napadu, velike težave jim je predstavljal domači blok.

Kranjčani pa so prav tako dvakrat s 3:1 izgubili proti bolgarskemu Burgasu. Odbojkarji Hiše na kolesih so na današnji tekmi v prvem nizu izničili začetni zaostanek štirih točk, izenačili na 10:10, nato tudi vodili za dve točki, na 19. točki pa bili z gostitelji poravnani. Končnico pa so odigrali slabše, po izidu 21:20 so domačim dopustili tri zaporedne točke in niz je bil končan. V drugem delu nato dvoma o zmagovalcu ni bilo.

Napredovanja se je prejšnji teden razveselila le murskosoboška ekipa Panvita Pomgrad. Po izenačenih dveh tekmah je o zmagovalcu odločal zlati niz, v tem je bila slovenska ekipa boljša.