Škoti proslavljajo prvi gol. Foto: Reuters
Erling Haaland. Foto: Reuters

Norvežane je v Oslu v vodstvo popeljal prvi zvezdnik reprezentance Erling Haaland, ki je bil v 61. minuti zanesljiv pri izvajanju 11-metrovke. Na belo točko je slovenski sodnik Matej Jug pokazal, ker je Ryan Porteous nepravilno ustavil nasprotnega igralca v kazenskem prostoru.

Nogometaša Manchester Cityja je selektor v 84. minuti zamenjal, sledil pa je velik šok za domače navijače. Škoti so v razmiku 104 sekund prišli do preobrata in zmage. Izenačil je Lyndon Dykes, zmago pa je z golom v 89. minuti zagotovil Kenny McLean, ki je po nekaj natančnih podajah vratarja Norveške premagal s strelom od blizu.

Škoti ostajajo edina neporažena ekipa v skupini A. Premagali so favorizirane Špance, zdaj pa še Norvežane.

Osrednja tekma skupine F je bila v Bruslju, kjer so se belgijski in avstrijski nogometaši razšli z neodločenim izidom (1:1). V prvi polovici tekme so imeli gostitelji velike težave z Avstrijci, ki so povedli v 22. minuti po avtogolu Orela Mangala. Belgijci so se v drugem polčasu le izognili porazu, izenačujoči gol je dosegel Romelu Lukaku v 61. minuti.

Poleg Škotov in Portugalcev imajo stoodstotni izkupiček v dosedanjem delu kvalifikacij tudi nogometaši iz Francije v skupini B, Anglije v skupini C in Srbije v skupini G.

Najbolj izenačeno je v skupini H, v kateri so Slovenija, Kazahstan, Danska in Finska zbrali po šest točk. Severna Irska ima tri, San Marino pa je brez točk. Tekme četrtega kroga bodo na sporedu v ponedeljek, pari pa so Slovenija – Danska, Finska – San Marino in Severna Irska – Kazahstan.