Andraž Šporar je že v 11. minuti zatresel mrežo Wolverhamptona. Odlični napadalec je s štirimi goli najboljši strelec Evropske lige. Foto: Reuters

Rdeči vragi so pred današnjim večerom zadnjič slavili prav v tem tekmovanju, ko so 19. septembra z 1:0 ugnali Astano. Od takrat so dvakrat izgubili in štirikrat remizirali, nazadnje v nedeljo na večnem derbiju proti Liverpoolu (1:1).

Anthony Martial je bil natančen z enajstih metrov. Foto: Reuters

Martial natančen z bele točke
Sedem minut pred odmorom je Jesse Lingard z roba kazenskega prostora stresel vratnico, tri minute zatem se je tresla vratnica še na drugi strani. Umar Sadiq je bil zelo blizu.

Tri minute pred odmorom je Nemanja Miletić nespretno posredoval v kazenskem prostoru, 19-letni branilec Brandon Williams je zelo hitro padel in sodnik Xavier Estrada Fernandez je pokazal na belo točko. Anthony Martial je poslal Vladimirja Stojkovića v napačno smer.

Velika premoč Partizana ni obrodila sadov
V drugem polčasu so se gostje le še branili. V 52. minuti je zapretil Seydouba Soumah, njegov strel z roba kazenskega prostora je Sergio Romero obranil. Partizan je imel premoč, a nikakor mu ni uspelo izenačiti. Četrt ure pred koncem je Sadiq iz ugodnega položaja streljal mimo leve vratnice. Tudi Takuma Asano z glavo ni uspel matirati Romera v 83. minuti.

Črno-beli so bili zelo razočarani po koncu tekme, saj so imeli več strelov (15:5; v okvir 2:1) in kotov (9:2).

V skupini L ima Manchester United na vrhu 7 točk, na drugem mestu je zdaj Alkmaar, ki je napolnil mrežo Astane (6:0). Nizozemci imajo pet točk, Partizan pa štiri.

Šporar najboljši strelec Evropske lige
Slovan je po porazu proti Wolverhamptonu z 1:2 padel na tretje mesto. V 11. minuti je Ibrahim Rabiu z dolgo podajo našel Šporarja. Slovenski reprezentant je stekel proti vratom in z levico poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Šporar je s štirimi zadetki trenutno najboljši strelec Evropske lige.

Raul Jimenez odločil z enajstih metrov
Wolverhamptonu je uspel preobrat v nadaljevanju. V 58. minuti je Maročan Romain Saiss z močnim strelom s 25 metrov presenetil slabo postavljenega vratarja Slovana Dominika Greiffa. Pet minut zatem je z bele točke odločil Raul Jimenez. Gostje so tekmo končali z deseterico, saj je v 87. minuti drugi rumeni karton prejel Dioga Jota zaradi spotikanja. Na povratni tekmi čez dva tedna na stadionu Molineux ne bo smel igrati.

Šporar zadel že četrtič v Evropski ligi

Slovan ostaja pri štirih točkah v skupini K. Drugi Slovenec v dresu Slovana Kenan Bajrić je sedel na klopi za rezervne igralce.

Nicolas Pepe je dvakrat mojstrsko izvedel prosti strel. Foto: Reuters

Blažič s Ferencvarosem do treh točk v Moskvi
V skupini H sta se v ruski prestolnici srečala Jaka Bijol v dresu CSKA-ja in Miha Blažič v dresu Ferencvarosa. Več razlogov za veselje je imel Blažič, ki je ob zmagi Ferencvarosa z 1:0 odigral vso tekmo. Bijol je za CSKA, ki po treh tekmah ostaja brez točk, v igro vstopil v 80. minuti pri izidu 0:0. Za zmago gostov je v 86. minuti zadel Roland Varga.

V skupini A sta se Qarabag in Apoel Nikozija razšla z 2:2. Za Ciprčane igrata tudi dva Slovenca. Vid Belec je branil vso tekmo, Roman Bezjak pa je v igro vstopil v 76. minuti pri izidu 2:2. Apoel je s tem remijem prišel do prve letošnje točke v Evropi.

Dinamo Kijev je v skupini B gostil Köbenhavn in se moral zadovoljiti s točko (1:1). Benjamin Verbič je odigral vso tekmo in prejel rumeni karton. V drugi tekmi skupine B je Malmö z 2:1 premagal Lugano, za katerega Domen Črnigoj zaradi poškodbe še vedno ne igra.

Christopher Jullien je v 89. minuti z glavo zagotovil Celticu zmago nad Laziem z 2:1.  Foto: Reuters
Christopher Jullien je v 89. minuti z glavo zagotovil Celticu zmago nad Laziem z 2:1. Foto: Reuters

Pepe z dvema prostima streloma zrežiral preobrat
Izjemno napeta je bila tekma na stadionu Emirates, kjer je Arsenal premagal Vitorio iz Guimaraesa s 3:2. Portugalci so vse do 80. minute vodili z 2:1, potem pa je Nicolas Pepe z izjemnim prostim strelom s 25 metrov izenačil. V 93. minuti je še enkrat dokazal, da iam sijajno levico. Prosti strel je bil tokrat malce bližje vratom in bolj na sredini igrišča. 24-letni Francoz se je znova iazakzal in žogo poslal pod prečko. Topničarji so na vrhu skupine F z maksinalnimi devetimi točkami.