Rezervist Nathan Broadhead se veseli izenačenja s soigralci in valižanskimi navijači. Wales je odigral prvo tekmo po januarski upokojitvi Garetha Bala, ki je zbral rekordnih 111 nastopov za reprezentanco. Foto: Reuters

Hrvaška je bila na Poljudu nevarna od začetka tekme in po dveh obrambah vratarja Dannyja Warda povedla v 28. minuti, ko je Andrej Kramarić mrežo zatresel s strelom z zunanjim delom stopala s slabih 20 metrov, potem ko je preigral branilca Neca Williamsa.

Gostitelji so ob koncu prvega polčasa in na začetku drugega še naprej iskali drugi gol, v 60. minuti pa so prvič nevarno zapretili tudi nogometaši Walesa. Daniel James je bil neoviran pred vrati, vendar je streljal nenatančno.

V nadaljevanju so Hrvati znova prevzeli nadzor. V 82. minuti so jih centimetri ločili od vodstva z 2:0, ko je Ivan Perišić z leve strani kazenskega prostora streljal "iz prve" z volejem, a zadel le prečko.

V zadnji minuti sodnikovega dodatka je sledil šok za domačo reprezentanco in večino izmed 33.500 gledalcev na tribunah. Luka Modrić je ravno zapustil zelenico in vsi so čakali le še na zadnji sodnikov žvižg, ko so Valižani nepričakovano poravnali izid.

24-letni napadalec angleškega tretjeligaša Ipswicha Nathan Broadhead je po izvajanju avta z desne strani in podaljšanju žoge z glavo sredi kazenskega prostora v svojem prvem nastopu za reprezentanco na daljši vratnici iz bližine osrečil valižanske navijače. Igral je od 64. minute.

To je bil sploh edini strel gostov v okvir vrat na celotni tekmi! Hrvati so jih sprožili osem. Razmerje v posesti žoge je bilo 63:37 odstotkov.

Joselu je potrdil 23. zaporedno zmago Španije na domačih tleh v kvalifikacijah za evropska prvenstva. Foto: Reuters

Joselu pri 32 letih debitiral z dvema zadetkoma

Španija je pod vodstvom novega selektorja Luisa de la Fuenteja proti Norveški povedla v 13. minuti z zadetkom Danija Olma, rezervist Joselu pa je tri točke potrdil z goloma v 84. in 85. minuti. V igro je vstopil v 81. minuti. Napadalec Espanyola je pri 32 letih debitiral v izbrani vrsti.

Norvežani so bili večji del tekme enakovreden tekmec, a svojih priložnosti niso izkoristili. Njihov prvi zvezdnik Haaland bo zaradi poškodbe dimelj izpustil tudi torkovo srečanje v Gruziji.

Zadetek Andreja Kramarića (levo), njegov 23. za
Zadetek Andreja Kramarića (levo), njegov 23. za "ognjene", ni bil dovolj za zmago Hrvaške. Foto: Reuters