Bojan Jokić in Warren Feeney. Foto: AP

Prvič sta se reprezentanci v Belfastu srečali 1. aprila leta 2009 v okviru kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Takrat so Severni Irci slavili z 1:0, Boštjana Cesarja, Roberta Korena, Milivoja Novakovića in kolege pa je v 73. minuti potopil Warren Feeney. Poraz na srečo ni bil usoden. Slovenci so zasedli drugo mesto v skupini za Slovaško, se uvrstili v dodatne kvalifikacije in si prek Rusije zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu v Južni Afriki.

Feeney pokopal Slovence v Belfastu, prispevek Igorja E. Berganta
Odzivi po grenkem porazu na Severnem Irskem, prispevek Saše Jerkovića

Drugi obračun v Belfastu se je 29. marca leta 2011 v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo končal brez golov. Prav tekmi s Severno Irsko v teh kvalifikacijah sta ogromno pripomogli, da je Slovenija ostala brez Eura 2012. Severni Irci so pol leta prej slavili v Ljudskem vrtu (0:1). Na koncu je skupino osvojila Italija, druga je bila Estonija (16 točk), tretja Srbija (15) in četrta Slovenija (14 točk).

Severni Irci ustavili Slovence pri 0:0, prispevek Iva Milovanoviča
Odzivi po remiju v Belfastu, prispevek Aleša Potočnika

Niti na tretji tekmi v Windsor Parku Slovencem ni uspelo zatresti mreže nasprotnika. Na prijateljski tekmi 28. marca leta 2016 je Severna Irska zmagala z 1:0 z golom Conorja Washingtona malo pred koncem prvega polčasa. Novaković je zgrešil enajstmetrovko.

Poraz slovenskih nogometašev na prijateljski tekmi v Belfastu

Odzivi po porazu Slovenije v Belfastu, prispevek Anžeta Bašlja

Severni Irci so v teh kvalifikacijah doživeli pet porazov in dvakrat premagali San Marino. V soboto so žepno državico ugnali s 3:0. Dva gola so zabili v uvodnih enajstih minutah, zadnjega pa v 81. minuti.

Na prvi medsebojni tekmi Slovenije in Severne Irske v teh kvalifikacijah so s 4:2 slavili varovanci Matjaža Keka. Dvakrat je bil uspešen Andraž Šporar, enkrat Benjamin Šeško, Jonny Evans je zabil avtogol.

Severni Irci so trikrat igrali na svetovnem prvenstvu, nazadnje leta 1986, ko se niso prebili iz skupine. Leta 1958 so ob debiju igrali v četrtfinalu. Na evropsko prvenstvo so se uvrstili enkrat in leta 2016 napredovali v osmino finala. Leta 2017 so bili najvišje na Fifini lestvici na 20. mestu. Zdaj so 74.