Kylian Mbappe je blestel na stadionu Johan Cruijff Arena. Foto: Reuters

Francozi so drugič v kvalifikacijah na kolena spravili Nizozemce. Potem ko so jih v Saint-Denisu nadigrali s 4:0, je bilo tokrat 2:1. Tudi v Amsterdamu je dva gola dosegel Kylian Mbappe. Francoski zvezdnik je goste v vodstvo popeljal že v sedmi minuti, ko se je po predložku z desne strani Jonathana Claussa odlično znašel v kazenskem prostoru.

42. je mrežo v reprezentančni majici zatresel v 53. minuti, ko si je izmenjal dvojno podajo z Adrienom Rabiotom, nato pa mojstrsko streljal z roba kazenskega prostora in žogo poslal pod prečko. Quilindschy Hartman je vlil nekaj upanja Nizozemcem. V 83. minuti je z leve strani ob svojem debiju presenetil Mika Maignana, kar je bil prvi prejeti francoski gol v kvalifikacijah. Nizozemski ni šel na roko niti rezultat na drugi tekmi, na kateri so Grki v gosteh premagali Irce z 2:0.

Dva gola Ronalda za zmago nad Slovaško

Cristiano Ronaldo je za Portugalsko zabil že 125 golov. Foto: Reuters

Vstopnico za evropsko prvenstvo je dvignila tudi Portugalska, ki je prav tako pri polnem izkupičku. Na Dragau je s 3:2 ugnala Slovaško. Goncalo Ramos je v 18. minuti izkoristil lepo podajo Bruna Fernandesa in gostitelje popeljal v vodstvo. Z bele točke je v 29. minuti prednost povišal Cristiano Ronaldo, ki je v 72. minuti zadel še za 3:1. Predtem je znižal David Hancko, končni izid pa je postavil Stanislav Lobotka.

Rdeči vragi z Dunaja odnesli tri točke

Belgija si je mesto na evropskem prvenstvu zagotovila z zmago nad Avstrijo. Na Dunaju je po dveh golih Dodija Lukebakia, ki je prvič zadel za izbrano vrsto, in Romeluja Lukakuja vodila že s 3:0, toda Avstrijci so na Ernstu Happlu na koncu ogrozili zmago rdečih vragov. Konrad Laimer in Marcel Sabitzer, ki je bil uspešen z bele točke, sta bila strelca. Gostje so od 78. minute igrali z igralcem manj.