Albanci se veselijo uvrstitve na Euro 2024. Foto: EPA

Albanija je igrala že na evropskem prvenstvu leta 2016, ko je v skupisnkem delu izgubila proti Švici (0:1) in Franciji (0:2), nato pa premagala Romunijo z 1:0 in osvojila tretje mesto, kar pa ni bilo dovolj za preboj v osmino finala.

Pred 9500 gledalci v Kišinjovu so bili Albanci dolgo časa so bili blizu zmage. Napadalec Konysporja Sokol Cikalleshi je bil natančen z bele točke v 25. minuti. Izenačil je Vladislav Baboglo v 87. minuti.

Na roko jim je šel tudi neodločen izid na tekmi med Poljsko in Češko (1:1). Remi na tem obračunu je pomenil konec upov Poljakov, Čehi pa so zdaj najbližje, da si kot druga ekipa zagotovijo pot na prvenstvo. Na domači tekmi proti Moldaviji bodo potrebovali le točko.

Giacomo Raspadori je potrdil zmago Italije. Foto: EPA

Angleži se niso preveč trudili na Wembleyju
Anglija si je vizum za Nemčijo zagotovila že prejšnji mesec. Na Wembleyju je ugnala Malto z 2:0. Maltežani so dosegli avtogol na začetku tekme, nato je v 75. minuti mrežo zatresel še Harry Kane.

Azzurre čaka ključna tekma z Ukrajino v Leverkusnu
Italija se z Ukrajino bori za drugo mesto v skupini C. Odločilna bo ponedeljkova tekma na BayAreni v Leverkusnu. Azzurri so odpravili Severno Makedonijo s 5:2 na rimskem Olimpicu.

Po prvem polčasu ni kazalo, da bi tekma lahko bila negotova, saj so Italijani z golom Mattea Darmiana in dvema Federica Chiese vodili s 3:0, poleg tega pa je Jorginho zapravil še strel z bele točke. Toda Makedonci so se v nadaljevanju nevarno približali, oba gola je dosegel Jani Atanasov, upanje za izenačenje pa jim je razblinil gol Giacoma RaspadorI. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Stephan El Shaarawy.

Branilci naslova evropskega prvaka se niso uvrstili na lansko svetovno prvenstvo v Katarju. V dodatnih kvalifikacijah so 24,. marca lani v Palermu izgubili prav proti Severni Makedoniji z 0:1.