Fermín López je pri 15 letih prišel v Barcelono iz Betisa, lani pa ga je blaugrana posodila v tretjo ligo k Linaresu. Na 37 ligaških tekmah je v vlogi levega krila ali osrednjega napadalnega vezista dosegel 12 golov in prispeval 4 podaje. Zdaj mu je Xavi dal priložnost, ki jo je na derbiju v Dallasu mladenič z zahoda Andaluzije s pridom izkoristil. Foto: Reuters

Po četrt ure igre je podajo Pedrija v vodilni gol Barcelone s strelom s strani spremenil Ousmane Dembélé. Pet minut pozneje je Vinícius Júnior zapravil najstrožjo kazen za Real iz Madrida, saj je stresel le prečko. Ob zaključku prvega polčasa sta se poškodovala İlkay Gündoğan pri Barci in Ferland Mendy pri Madridu.

Odkritje tekme – Fermín López

V nadaljevanju derbija se je zgodila serija menjav in ob igranju drugih enajsteric so si rezervisti blaugrande dali duška ter v končnici poskrbeli za 3:0. Najprej je v 85. minuti z "bombo" z 18 metrov zadel Fermín López, v sodnikovem dodatku pa še Ferran Torres, ki mu je spretno podal ravno omenjeni López. 20-letni osrednji vezist, ki še čaka na uradni krst v članski ekipi Barcelone, je bil izbran za igralca poletnega el clasica v ZDA.

Madridčani so sicer imeli pobudo na tekmi, a strelsko so imeli obupen večer. 29:12 je bilo v poskusih strelov, medtem ko so Katalonci že bili boljši pri samih strelih v okvir s 7:5.