Sebastien Loeb zadnje letošnje dirke ni končal, kar pa ni bilo usodno, saj je odstopil tudi Mikko Hirvonen. Foto: EPA
Sebastien Loeb
Prevlada Loeba se nadaljuje. Foto: EPA

Francoski dirkač v Citroenu je na poti na štart 19. hitrostne preizkušnje čelno trčil v avtomobil, ki je vozil na napačni strani ceste. Nihče ni bil poškodovan, trpela je le pločevina. Loebovega dirkalnika ni bilo možno usposobiti za nadaljevanje dirke.

Loeb je bil po 18. hitrostni preizkušnji na 2. mestu, zaostanek za Jarijem-Mattijem Latvalo je znašal sedem sekund in pol. Finski dirkač je imel po Loebovi nesreči odprto pot do zmage. Na koncu je imel pred drugouvrščenim, Norvežanom Madsom Östbergom, skoraj štiri minute prednosti.

"Se zgodi. To je pač del tega športa. Tega voznika ne krivim za nesrečo, saj ni domačin, ampak Evropejec," je po koncu dejal svetovni prvak.

Svetovno prvenstvo je bilo odločeno že v petek, saj je Finec Mikko Hirvonen trčil v štor ob cesti in tako poškodoval avtomobil, da ni mogel več nadaljevati. Loeb se je takrat že lahko veselil osmega zaporednega naslova svetovnega prvaka.

Končni vrstni red: (23 HP-jev):
1. J.-M. LATVALA/M. ANTTILLA FIN/ford fiesta 3:27:03,5 2. M. ÖSTBERG/J. ANDERSSON NOR/ŠVE/ford fiesta +3:42,9 3. H. SOLBERG/I. MINOR NOR/AVT/ford fiesta 7:05,1 4. K. MEEKE/P. NAGLE S. IRS/IRS/mini 7:12,3 5. M. WILSON/S. MARTIN VB/ford fiesta 8:57,3