Veselje Marcusa Grönholma in celotnega moštva Forda je bilo po epskem boju povsem razumljivo. Foto: Reuters
Loebov citroen v akciji
Sebastien Loeb se sprašuje, kje je izgubil tiste tri desetinke. Foto: Reuters
Andrej Jereb
Izolan Andrej Jereb je lahko s prvim nastopom na oddaljenem otoku zadovoljen. Foto: www.a-jereb.si

Svetovni prvak je imel pred 17. hitrostno preizkušnjo 2 desetinki prednosti, a je "Bosse" dobil predzadnji brzinec za 0,9 sekunde. Na zadnjem, 3-km delu je bil boljši Francoz, vendar samo za 0,4 s. Grönholm je tako še petič slavil na Novi Zelandiji in je s tem najuspešnejši dirkač tega zahtevnega relija. Finec ima pred zadnjimi petimi dirkami 10 točk naskoka.

Meja med veseljem in razočaranjem resnično tenka
Po 353,56 kilometra "brzincev" in 1255 kilometrih skupne dolžine relija je velemojstra volana ločilo le drobec sekunde. "Neverjetna bitka. Ves konec tedna je bilo zelo tesno. To je najboljši dvoboj v moji karieri, vse skupaj pa mi je že zelo povečalo možnosti za naslov. Danes je bila meja med veseljem in razočaranjem zelo tanka, na srečo sem jaz tisti, ki se lahko veselim," je tesno odločitev pospremil zmagovalec. Tudi Loeb ni bil ravnodušen: "Boj z Marcusom je bil res izreden. Vozil sem na meji, res pa je, da sem nekje v ozadju vseskozi mislil na to, da je osem točk za drugo mesto bolje kot pa nič točk za odstop."

Slovenca zadnji dan pridobila dve mesti
Letošnji tretji reli za svetovno prvenstvo je uspešno končala tudi posadka Andrej Jereb in Miran Kacin, ki sta zasedla 26. mesto, v prvenstu produkcijskih vozil (PWRC) sta voznika OMV Bixxola končala kot 10. "Zame je to pomenil en velik izziv. Vesel sem, da sva prišla do cilja in tudi tako nepričakovano visoko na tem zahtevnem, a lepem reliju," je bil zadovoljen najboljši slovenski relist, ki je s to dirko tudi končal uspešno sezono.