Trener Krke Gašper Okorn je tekmo odigral z le sedmimi igralci, ki pa so v zaključku pokazali dovolj zbranosti in zrelosti, da so izenačen dvoboj prevesili v svojo korist.

Ključno vlogo je odigral kapetan Jan Špan, ki je v zadnjih petih minutah zadel dve trojki, prvo za vodstvo 77:72, drugo minuto in pol pred zaključkom pa za 87:80. Skupno je zbral 25 točk ob metu izza črte 7:10.

Za Krko je Miha Škedelj dodal 17 točk in 9 skokov, Robert Jurković je prispeval 15 točk, pri gostiteljih pa je bil v napadu najbolj razpoložen Luka Rudović z 18 točkami (met iz igre 7:10).

Novomeščani se bodo v polfinalu pomerili z boljšim iz dvoboja Kansai Helios – Terme Olimia.

V Ljubljani je Cedevita Olimpija gladko s 93:54 opravila s Šentjurjem. Že ob polčasu je bila razlika 34 točk. Prvi strelec srečanja je bil Zoran Dragić z 18 točkami.

V sredo sta si drugi zmagi in s tem polfinale zagotovila še Kansai Helios in GGD Šenčur.

Polfinalna para sta Krka – Helios in Šenčur – Cedevita Olimpija. Prvi tekmi bosta prihodnji teden v torek in sredo.

DRŽAVNO PRVENSTVO

LIGA NOVA KBM, četrtfinale, druge tekme

LTH Castings – KRKA 0:2
82:89 (24:21, 15:19, 21:19, 22:30)
Rudović 18; Špan 25, Škedelj 17, Jurković 15.

CEDEVITA OLIMPIJA – Šentjur 2:0
93:54 (25:14, 31:8, 16:17, 21:15)
Dragić 18, Stewart 15, Šaškov 13; Iyiola 11.

Terme Olimia – KANSAI HELIOS 0:2
72:77 (14:15, 21:26, 17:24, 20:12)
Struger 23 in 15 skokov; Mahkovic 17.

GGD ŠENČUR – Ilirija 2:0
93:81 (21:21, 25:24, 27:13, 20:23)
Đapa in Malovčič po 17; Barišić in Mulalić po 13.

Polfinale, prvi tekmi

Torek, 14. maja, ob 20.00:
KRKA – KANSAI HELIOS

Sreda, 15. maja, ob 20.00:
GGD ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA

Igrajo na dve zmagi. Drugi tekmi bosta 18. in 19. maja, morebitni tretji pa 21. in 22. maja.