Luka Dončić ni bil razigran v Wells Fargo Centru. Foto: Reuters

Po visokem porazu v Bostonu v petek je tudi v Wells Fargo Centru kazalo na polom Mavericksov. Philadelphia je bila boljša v uvodnih treh četrtinah in enajst minut pred koncem si je priigrala najvišjo prednost na tekmi (89:70). Gostitelji so se nato prehitro sprostili, Dallas pa se je po trojki Dončića minuto pred koncem približal na 101:97. V zadnji minuti sta Joel Embiid (25 točk in 12 skokov) in Furkan Korkmaz s prostimi meti potrdila zmago Sixersov.

Ben Simmons se je izkazal s trojnim dvojčkom (20 točk, 14 skokov in 11 podaj). 20 točk je dodal še JJ Redick. Udarna trojica Sixersov je dosegla 65 izmed 106 točk. Odsotnost Jimmyja Butlerja se ni poznala. Pri Dallasu je Wesley Matthews zadel štiri trojke, z 18 točkami je bil najboljši strelec gostov. Trojnemu dvojčku se je približal rezervist Jalen Brunson (13 točk, 11 skokov in 8 podaj). Manjkala sta veteran Dirk Nowitzki (počitek) in J. J. Barea (zvin gležnja).

Joel Embiid je zasenčil DeAndreja Jordana. Foto: Reuters

Sixersi na krilih Redicka odlično začeli
Redick je sijajno odprl tekmo, nanizal je 10 točk v petih minutah za vodstvo Sixerosv z 18:7. Dončić je nato znižal z zabijanjem po podaji DeAndreja Jordana, preostale tri točke v prvi četrtini je dosegel s prostih metov. Dve minuti pred koncem uvodne četrtine so imeli gostitelji že 12 točk naskoka (31:19), vendar so Mavericksi s sedmimi zaporednimi točkami ujeli priključek.

Dallas povedel, nato pa popustil
Ryan Broekhoff je bil dvakrat zapored natančen izza črte in Dallas je sredi druge četrtine celo prevzel vodstvo (38:40). Prvi polčas so precej bolje zaključili Sixersi, z delnim izidom 12:2 so odšli na odmor z osmimi točkami naskoka (59:51). Dončić je igral 14 minut, iz igre je metal le 1/7.

Obramba Dallasa je bila zelo slaba tudi v tretji četrtini. Sixersi so skoraj vsak napad zaključili uspešno, Landry Shamet je povišal na 79:63 sredi tretje četrtine. Po 36 minutah so bili gostje v izgubljenem položaju (87:70).

Giannis Antetokounmpo je dosegel kar 43 točk in 18 skokov, vendar to ni bilo dovolj za zmago Milwaukeeja. Foto: Reuters

Gostje so se razigrali prepozno
Gostitelji niso bili več zbrani v zadnjih desetih minutah. Dallas se je približal, resno pa je zapretil po trojkah Matthewsa in Dončića minuto pred koncem (101:97). Rick Carlisle je ostal brez minute odmora, odločil se je za nameren prekršek nad Simmonsom, ki slabo izvaja proste mete. Zadel je le enega, vendar je bil na drugi strani tudi Dwight Powell natančen le enkrat.

Pol minute pred koncem je Matthews skoraj ukradel žogo Embiidu, a se je center vrgel na parket. Do žoge je prišel prvi in Matthews je moral narediti osebno napako. Embiid je z dvema prostima metoma potrdil zmago.

V ponedeljek prihajajo Lakersi brez Jamesa
Mavsi so končali kratko turnejo na Vzhodu z gladko zmago v Charlottu, v Bostonu in Philadelphii pa niso bili uspešni. Na gostovanju imajo le tri zmage in kar 18 porazov. V American Airlines Centru so sijajni in štiri izmed naslednjih petih srečanj bodo igrali doma. V ponedeljek se bodo srečali z LA Lakersi, ki bodo igrali brez poškodovanih LeBrona Jamesa in Rajona Ronda.

Stephen Curry je z desetimi trojkami zagotovil zmago prvakom. Foto: Reuters

Toronto dobil obračun vodilnih ekip Vzhoda
Milwaukee je izgubil proti Torontu s 116:123 v obračunu najboljših ekip vzhodne konference. Bucksom se je zelo poznalo, da so v petek igrali proti Atlanti, v zadnji četrtini niso bili več sveži. Raptorsi so si odločilno prednost priigrali z delnim izidom 15:2. Pascal Siakam je s trojko povišal na 98:110 pet minut pred koncem.

Siakam in Kawhi Leonard sta prispevala po 30 točk. Pri gostiteljih je izstopal Giannis Antetokounmpo s 43 točkami in 18 skoki. Toronto je na tretji letošnji medsebojni tekmi prvič zmagal, čeprav sta manjkala nosilca igre Jonas Valančiunas in Kyle Lowry.

Sobotne tekme:

Sorodna novica Odlični novinec Luka Dončić kot briljantni stezosledec Old Shatterhand

PHILADELPHIA ‒ DALLAS 106:100
Embiid 25 (7/17 iz igre) in 12 skokov, Simmons 20 (9/17 iz igre), 14 skokov in 11 podaj, Redick 20, Bolden 11 in 9 skokov, Korkmaz in Shamet po 7, McConnel in Milton po 6, Muscala 4; Matthews 18 (4/7 za tri), Broekhoff 15, Dončić 14 (4/16 iz igre, 1/8 za tri, prosti meti 5/10), 8 skokov in 4 podaje v 26 minutah, Powell in Brunson (11 skokov in 8 podaj) po 13, Jordan 8, Barnes 7, Kleber 6, Finney Smith 4, Smith Jr. 2.

DENVER ‒ CHARLOTTE 123:110
Jokić 39 (16/29 iz igre), 12 skokov in 6 podaj, Millsap 18, Harris 17; Walker 20, Williams, Monk in Biyombo (12 skokov) po 16.

DETROIT ‒ UTAH 105:110
Griffin 34 (13/21 iz igre) in 10 skokov, Bullock 19 (5/8 za tri), Drummond 15 in 18 skokov; Mitchell 26, Rubio 18, Ingles 16.

CLEVELAND ‒ NEW ORLEANS 98:133
Clarkson 23, Jones in Sexton po 15; Randle 22, 12 skokov in 8 podaj, Holiday 22 (4/6 za tri), Davis 20 in 10 skokov.

MILWAUKEE ‒ TORONTO 116:123
Antetokounmpo 43 (16/25 iz igre, 3/5 za tri), Brogdon 15, Middleton in Bledsoe po 14; Siakam (11/15 iz igre) in Leonard po 30, Ibaka 25 in 9 skokov, VanVleet 21 (5/8 za tri).

SAN ANTONIO ‒ MEMPHIS 108:88
White 19 (8/9 iz igre), Aldridge 18, Mills 15 (3/4 za tri); Conley 21, Brooks in Jackson Jr. po 15.

PORTLAND ‒ HOUSTON 110:101
Nurkić 25 (11/18 iz igre) in 15 skokov, McCollum 24, Lillard 17 in 12 podaj, Turner 14; Harden 38 (13/35 iz igre, 5/17 za tri), Rivers 21 (5/10 za tri), Capela 13 in 21 skokov.

SACRAMENTO ‒ GOLDEN STATE 123:127
Hield 32 (8/13 za tri), Jackson 28 (5/7 za tri), Cauley Stein 14 in 13 skokov; Curry 42 (10/20 za tri), Durant 29, Thompson 20.