Potem ko so prvo tekmo dobili s 106:99, so gostje iz Minneapolisa tokrat še bolj nadigrali razglašene Nuggetse, ki nikakor niso našli pravega ritma. Bolje rečeno, niso našli odgovora na razigrana Anthonyja Edwardsa in Karla-Anthonyja Townsa, ki sta dosegla po 27 točk.

Tokrat je imel Nikola Jokić nekoliko mirnejši večer, zbral je 16 točk in 16 skokov, najboljši strelec gostiteljev je bil Aaron Gordon z 20 točkami, razočaral je predvsem Jamal Murray, ki je iz igre metal zgolj 3/18, ustavil pa se je pri pičlih 8 točkah.

Nikola Jokić na klopi med zadnjo četrtino. Srbski košarkarski zvezdnik je zadel petkrat iz 13 poskusov iz igre, zadel je 6 prostih metov, dobil 16 skokov in podelil 8 podaj. Foto: Reuters

Za nameček je Minnesota tekmo odigrala brez Rudyja Goberta, ki se je vrnil v Minneapolis za rojstvo svojega sina. Na parketu ga je dostojno zamenjal Kyle Anderson, ki je odlično pokrival Jokića, njegovi soigralci pa so domači kolektiv z odlično obrambo spravljali v obup.

Michael Malone je svojo jezo stresel nad sodnika Marca Davisa, Murray je med drugim na parket vrgel toplotni gelski paket. V uvodni četrtini se je Denver zanašal le na Gordona, ki je dosegel 13 hitrih točk, vlekel je voz svoje ekipe, a pomoči soigralcev ni imel. Kar so gostje izkoristili.

Ob polčasu so vodili z 61:35, kar je največji zaostanek Denverja na tekmah končnice. Ključna je bila druga četrtina, v kateri so Towns, Naz Reid in Edwards pridno polnili koš nasprotnika, za najvišjo prednost je v tretji četrtini s trojko poskrbel Nickeil Alexander-Walker (41:73; +32).

Po treh četrtinah je Minnesota vodila z 82:60, do konca tekme je le še mirno nadzirala potek. Naslednja tekma je na sporedu v noči na soboto v Target Centru.

Jalen Brunson je gonilna sila New York Knicksov. Foto: Reuters

V New Yorku nazdravljajo Brunsonu

Zmage so se veselili tudi New York Knicksi, ki so s 121:117 v Madison Square Gardnu premagali Indiano Pacerse. Junak srečanja je bil – pričakovano – Jalen Brunson, ki je še na četrti zaporedni tekmi dosegel vsaj 40 točk. Iz igre je metal 14/26, zadel je vseh 14 prostih metov, srečanje pa končal s 43 točkami. Vsi člani domače začetne peterke so dosegli dvomestno število točk: Donte DiVincenzo jih je zbral 25, točko manj Josh Hart, po 13 sta jih dodala OG Anunoby in Isaiah Hartenstein. Na drugi strani je bil najučinkovitejši Myles Turner (23 točk), odpovedal je Tyrese Haliburton, ki je v 36 minutah zbral le 6 točk. "Malenkosti prevesijo jeziček na tehtnici. Preseči 40 točk je super, a malenkosti so tiste, ki nam na takšnih pomagajo do zmage. Vesel sem, da imam ob sebi takšne soigralce. Zavedamo se, da se bomo morali boriti vsak dan, to je tudi vse, o čemer razmišljam," je po tekmi dejal Brunson, nekdanji soigralec Luke Dončića pri Dallasu.

Tyrese Haliburton je v 36 minutah na koš nasprotnika vrgel zgolj šestkrat. Foto: Reuters

Minuto in pol pred iztekom rednega dela je Indiana s košem Andrewa Nembharda povedla s 115:113, a je Brunson poskrbel, da je zmaga ostala doma. Najprej je izenačil s polrazdalje, DiVincenzo je nato po njegovi podaji zadel trojko. Pascal Siakam je 26 sekund pred koncem zaostanek znižal na -1 (118:117), a je Brunson s tremi zaporednimi prostimi meti v izdihljajih obračuna zapečatil usodo gostujoče ekipe in Knickse povedel v vodstvo z 1:0.

Naslednja tekma polfinalne serije bo v noči na četrtek, prav tako v Madison Square Gardnu.

Wembanyama soglasno izbran za novinca leta

Francoski čudežni deček Victor Wembanyama je bil imenovan za novinca leta v Ligi NBA. V rednem delu sezone je v povprečju dosegal po 21,4 točke, 10,6 skoka, 3,9 podaje, 3,6 blokade in 1,2 ukradene žoge na tekmo.

"Moji cilji so bili vedno povezani s tem, da svojo ekipo naredim čim boljšo in biti boljši iz leta v leto," je Wembanyama povedal za televizijsko postajo TNT.

20-letnik je bil za novinca leta izbran soglasno, prejel je namreč vseh 99 glasov za prvo mesto, kar je bil prvi soglasni izbor najboljšega novinca po Karlu-Anthonyju Townsu leta 2016.