Dallas je Orlandu prizadejal prvi letošnji poraz na domačem parketu. Foto: Reuters

Luka Dončić je bil z 29 točkami prvi strelec tekme, 12 jih je dosegel v zadnji četrtini. Ob tem je v statistiko vpisal še tri skoke in šest podaj. V tretji četrtini je zaradi udarca v glavo odšel na klop. Vmes je šel za kratek čas celo v garderobo, a se je pred zadnjimi 12 minutami vrnil v igro in s Kyriejem Irvingom, ki se je izkazal z 21 točkami in desetimi podajami, sta poskrbela za odločilno prednost. Razigran je bil tudi Tim Hardaway z 21 točkami, 13 jih je dodal Grant Williams. Na domači strani je bil z 22 točkami najboljši strelec Paolo Banchero.

Mavsi, ki so zadnji dve gostovanji v Amway Centru izgubili, so na Florido prišli manj kot 24 ur po obračunu s Charlottom. Pred gostovanjem Sršenov v Teksasu so prvič v sezoni izgubili, saj so morali v Denverju priznati premoč trenutnim prvakom, toda našli so zmagoviti odgovor. Tako proti Charlottu kot proti Orlandu so zmagali po preobratu, potem ko so po prvem polčasu zaostajali z dvomestno razliko. V drugem polčasu so Mavsi strnili vrste predvsem v obrambi. Omejili so tudi število izgubljenih žog, predvsem pa so zmanjšali število domačih točk po njihovih zapravljenih žogah. Skok so sicer izgubili, imeli so tudi manj asistenc, toda boljši je bil njihov delež meta, zadeli pa so sedem trojk več. V drugem polčasu je Orlando, potem ko je v prvem polčasu metal 59-odstotno, metal le 34-odstotno, zadel pa je le eno trojko.

“Veselim se prihodnosti in takih tekem, na katerih prevzamem vlogo organizatorja igre ob Luki in ga nekoliko razbremenim pritiska,” je bil zadovoljen Irving. Hardaway je o superzvezdniški navezi Dallasa dodal: “Moraš prevzeti svoj položaj. Sta med najboljšimi igralci v ligi, še posebej v igri 'pick and roll'. Preostali trije, ki smo na parketu, moramo dati vse od sebe, da jima olajšamo delo, ko pa nam podata, moramo zadevati.” Naslednji izziv Dallas čaka v noči na sredo po slovenskem času, ko bo gostil Toronto.

Orlando v prvem polčasu povedel za 15

V uvodni četrtini, ki jo je Orlando dobil za šest, je Dončić prispeval pet točk. Gostitelji so Mavsom vsilili svoj ritem igre in izkoriščali gostujoče izgubljene žoge. Boljši so bili tudi v skoku, večino točk pa, čeprav je bil delež meta izza črte zelo dober, dosegali v obarvanem delu v bližini obroča. Drugo četrtino so odprli z delnim izidom 10:2. Zelo razigran je bil Mo Wagner, Cole Anthony je zadel za prvo dvomestno razliko, potem pa še podal Calebu Houstanu za trojko, po kateri je Jason Kidd posredoval s "timeoutom".

Magici so igrali brez Wendella Carterja in Markella Fultza. Foto: Reuters

Luka je prekinil domačo serijo s trojko, tri minute zatem pa so se Mavsi približali na -6. Bolje so tedaj igrali v obrambi, hkrati pa tudi dvignili ritem igre v napadu. Večkrat so imeli priložnosti, da bi prišli še bližje, a so jih zapravljali, potem pa so si Magici po seriji 8:0, ki so jo naredili v manj kot dveh minutah, povedli za 15. Dobro so izkoristili deset izgubljenih žog Dallasa, saj so po njih dali 20 točk. Dončić je s trojko čez Bancherovo roko prekinil nalet, zatem zadel še dva prosta meta, izid polčasa 66:53 pa je izza črte postavil Franz Wagner. V drugi četrtini je Orlando za tri metal 4/5. Luka je polčas sklenil s 17 točkami.

Preobrat Mavsov v drugem polčasu

Za 16 je Dallas dobil tretjo četrtino, ki jo je udarno začel s serijo 8:0. Gostitelji so z nekaj uspešnimi protinapadi prekinili niz in si po petih minutah drugega dela znova zagotovili dvomestno prednost. 11 je bila razlika, ko je tehnično napako dobil Hardaway, zatem pa je sledil silovit odgovor Teksašanov. Delni izid 9:0 je končal Irving s trojko. Po košu Anthonyja Blacka je Hardaway zadel za tri za -1, nato pa je Jeff Green s hitrim prehodom v napadu uspešno prodrl pod obroč in popeljal Dallas v prvo vodstvo po sredini prve četrtine. Pred zadnjimi 12 minutami so Mavsi tako vodili za tri. Dončić je med tretjo četrtino dobil udarec v glavo, ko je ob padcu priletel v koleno Goge Bitadzeja. Slovenski zvezdnik je odšel v garderobo, a se je hitro vrnil.

Takoj na začetku zadnje četrtine je Ljubljančan podelil asistenco Williamsu, potem zadel "floater", devet minut pred koncem pa s trojko po koraku nazaj razliko povišal na sedem. Še točko več, kar je bila najvišja gostujoča prednost do tedaj, so povedli Mavsi minuto pozneje, ko je Luka našel Dwighta Powella, ta pa je po košu zadel še dodatni prosti met. Orlando je po akcijah razigranega Anthonyja priključil na -2, toda odgovor Dallasa je bil uspešen. Po zaslugi dobre obrambe in uspešnih ofenzivnih potez Irvinga in Dončića si je priigral dvomestno prednost. Dve minuti pred koncem je bil najprej izza črte natančen Kyrie, po novi uspešni defenzivni akciji pa je s trojko za +14 dokončno domačo usodo zapečatil Luka.

29 točk Dončića za novo zmago Dallasa
Grafiko zagotavlja sofascore.com

Timberwolvesi prvi premagali Boston

Minnesota je poskrbela, da v ligi ni več neporaženih ekip. Boston je po podaljšku ugnala s 114:109. Volkovi so tudi na četrti tekmi na domačem parketu ostali neporaženi. Jaden McDaniels je s trojko izenačil sto sekund pred koncem rednega dela. Nato sta ekipi skupaj zgrešili pet metov, izgubili pa štiri žoge. V podaljšku so gostitelji slavili zmago po seriji 9:0. Trikrat zapored je tedaj zadel Anthony Edwards, ki je bil z 38 točkami prvi strelec tekme. Jayson Tatum jih je pri Celticsih dal 32.

Lakersi niso izkoristili, kar jim je ponujal Miami

Razburljivo je bilo na drugem srečanju na Floridi, kjer je Miami s 108:107 ugnal Lakerse. Gostitelji so si s serijo v tretji četrtini priigrali občutnejšo prednost. Dobrih sedem minut pred koncem so vodili za sedem, potem pa je Jezernikom na krilih LeBrona James uspel preobrat. Ko sta na semaforju ostali še dve minuti in 39 sekund, je prvi zvezdnik gostov približal na -1. Do konca se rezultat ni več spremenil. Ekipi sta delali eno napako za drugo, Cam Reddish pa je zgrešil trojko za zmago tik pred zvokom sirene, potem ko ga je samega v kotu našel James.

Clippersi klonili ob debiju Hardna

James Harden je prvič zaigral za Clipperse, potem ko se je v rodni Los Angeles preselil iz Philadelphie. Foto: AP

V dresu Clippersov je debitiral James Harden, toda losangeleška zasedba je klonila v Maison Square Gardnu. New York je bil boljši s 111:97. Po treh četrtinah je bil rezultat izenačen, potem pa so Knicksi naredili serijo 7:0, po kateri vodstva niso več izpustili iz rok. Julius Randle je prispeval 27 točk, 26 pa jih je dodal RJ Barrett, ki je predtem zaradi težav s kolenom izpustil dve tekmi. Z 18 točkami je bil najboljši pri gostih Kawhi Leonard. 17 točk sta dodala Russell Westbrook in Harden, ki je na prvem dvoboju svojega novega moštva odigral 31 minut, v statistiko pa vpisal še tri skoke in šest podaj.

Embiid blestel z 48 točkami

Philadelphia je slavila zmago petič zapored. S 146:128 je doma premagala Washington. Blestel je Joel Embiid, ki je prispeval kar 48 točk. Od tega jih je dal 29 v tretji četrtini, ko je iz igre metal 10/10, proste mete pa 9/9. Najmanj 40 točk je na tekmah rednega dela dosegel že 40. v karieri. Drugi obračun zapored je lahko zadnjo četrtino mirno sedel na klopi. Ujel je tudi 11 odbitih žog in podelil šest podaj.

Janis prevesil tehtnico na stran Milwaukeeja

45 točk Cama Thomasa pa ni bilo dovolj za uspeh Brooklyna, ki je moral na domačem parketu stisniti roko Milwaukeeju (125:129). Pri Bucksih, ki so prvič v sezoni zmagali v gosteh, je bil odličen Janis Andetokumbo s 36 točkami in 12 skoki. V odločilnih trenutkih zadnje četrtine je prispeval devet točk, v zadnji minuti pa še podelil ključni blokadi. 21 točk je pristavil Damian Lillard.

Novi mejnik Nikole Jokića

Ob zanesljivi zmagi Denverja nad New Orleansom (134:116) je nov trojni dvojček dosegel Nikola Jokić, že 108. v rednem delu, s čimer je zdaj sam na četrtem mestu večne lestvice. Prehitel je Jamesa. Pred njim so še Westbrook (198), Oscar Robertson (181) in Magic Johnson (138). Srbski center se je izkazal s 35 točkami, 14 skoki in 12 podajami. Nuggetsi so v drugem polčasu dali 75 točk in ga dobili za 30.

Tekme 6. novembra:
ORLANDO – DALLAS
102:117 (33:27, 33:26, 17:33, 19:31)
Banchero 22, M. Wagner in Anthony po 19, F. Wagner 12, Suggs 10, Black 8, Bitadze 7, Houstan 3, Ingles 2. Dončić 29 (met 9/17, 5/10 za tri, 6/6 PM), 3 skoki in 6 podaj v 33 min, Irvin (10 podaj) in Hardaway po 21, Williams 13, Lively 10, Powell 7, Green 6, Hardy in Jones po 5.

DETROIT – GOLDEN STATE 109:120
Cunningham in Hayes po 21, Stewart 17 in 11 skokov, Thompson 16, Umude 5, Bagley 10; Curry 34 (7/17 za tri), Thompson in Paul po 17, Šarić 12, Looney in Kuminga po 10.

INDIANA – SAN ANTONIO 152:111
Haliburton 23, Toppin in Hield po 19, Turner (11 skokov) in Nesmith po 15, Mathurin 10; McDermott 17, Johnson 16, Collins 14, Wembanyama 13 in 10 skokov, Bassey 10.

PHILADELPHIA – WASHINGTON 146:128
Embiid 48 met 17/25) in 11 skokov, Maxey 22 in 11 podaj, Harris 18, Melton 14, Batum 11; Kuzma 28, Poole 23, Avdija 16, Gafford in Jones po 12, Coulibaly 10.

BROOKLYN – MILWAUKEE 125:129
Thomas 45 (met 17/33), Bridges 31 (met 12:21), Walker 19, O'Neale 12; J. Andetokumbo 36 (met 15/27) in 12 skokov, Lillard 21, Middleton in Crowder po 15, Portis in Payne po 11, Connaugton 10.

MIAMI – LA LAKERS 108:107
Butler 28, Adebayo 22, 20 skokov in 10 podaj, Herro 22, Robinson 12; James 30 (met 13/23), Reaves 23, Russell 13, Wood 12.

NEW YORK – LA CLIPPERS 111:97
Randle 27 in 10 skokov, Barrett 26, Robinson 13 in 15 skokov, DiVincenzo 12, Hart 10; Leonard 18, Harden in Westbrook po 17, Powell 14, George 10.

CHICAGO – UTAH 130:113
LaVine 24, DeRozan 21, White 18, Drummond in Carter po 12, Vučević, Williams in Caruso po 10; Markkanen 29, Kessler 15 in 15 skokov, Collins in Sexton po 14, Olynyk 13.

HOUSTON – SACRAMENTO 122:97
Ja. Green 23, Sengun 17 in 12 podaj, Holiday in Smith po 13, VanVleet 11; Ellis 15, Huerter 13, Murray 12, Jones 10.

MINNESOTA – BOSTON 114:109 - po podaljšku
Edwards 38 (met 15/25), McDaniels 20, Gobert (12 skokov) in Reid po 14; Tatum 32 (met 12/22), Brown 26, Porzingis 20, Holiday 12 in 11 skokov., Hauser 11.

OKLAHOMA CITY – ATLANTA 126:117
Gilgeous-Alexander 30 (met 11/20), Jal. Williams 21, Dort 19, Holmgren 16 in 12 skokov, Joe 12; Murray 29, Young 22 in 11 podaj, Bogdanović 17, Bey 15, Johnson 13.

DENVER – NEW ORLEANS 134:116
Jokić 35 (met 15/24), 14 skokov in 12 podaj, Porter 22, Strawther 21, Gordon (12 skokov) in Caldwell-Pope po 15; Hawkins 31 (met 10/19), Ingram 22, Williamson 20 in 10 skokov, Ryan 17.