Indianina številka 0 leti na začetku nove sezone. Tyrese Haliburton je sicer z 11,6 podaje na tekmo trenutno prvi podajalec lige. Foto: Reuters

Že pred tekmo v Atlanti se je pričakovalo, da bodo Hawksi in Pacersi uprizorili največji strelski šov v zadnjih desetletjih. Dosedanje igre strelsko navdahnjenih ekip in napovedi se je odražalo na stavnicah, ki so postavile mejo za skupno vsoto pričakovanih točk na kar 252,5 točke, največ po letu 1995.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Vendar je dogajanje na igrišču vse to še preseglo. Atlanta je proti koncu 2. četrtine vodila že za 20 točk in je prvi polčas dobila s 86:73. A domači Sokoli so izgubili vodstvo tik pred iztekom 3. četrtine, ko se je razmahnil Tyrese Haliburton, na krilih katerega so Pacersi prišli v položaj za zmago. Odločilno trojko v zadnji minuti je zadel Buddy Hield in gostje so zmagali s 157:152.

Skupni seštevek 309 točk je največje število doseženih košev v rednem delu tekme v Ligi NBA v zadnjih 32 letih!

Za nameček so Pacersi z zmago potrdili kot prvi napredovanje v novem pokalnem tekmovanju, ki so ga uvedli letos. Indiana je z izkupičkom 3-0 namreč nedosegljiva tekmecem v skupini A na Vzhodu.

Nov mejnik Jamesa in napredovanje Jezernikov

LA Lakers so razbili Utah za kar 32 točk (131:99), pri čemer je LeBron James že v prvi četrtini presegel 39.000 točk v karieri. Lakersi so dobili vse štiri tekme pokalnega tekmovanja v skupini A na Zahodu in so prav tako potrdili napredovanje v tekmovanju, ki poteka vzporedno in ga je vodstvo uvedlo za popestritev rednega dela sezone.

"Konec koncev se moramo še vedno znati braniti, če želimo zmagovati," se ob strelskem mejniku in prepričljivi zmagi nad Utahom ni veliko zadrževal James, ki je večer sklenil s 17 točkami, 9 podajami in 7 skoki ter na klopi preživeto zadnjo četrtino.

LeBron James vneto premika strelski rekord Lige NBA v višave in je zdaj postal prvi košarkar v zgodovini tekmovanja z več kot 39 tisoč točkami. Naslednji cilj je meja 40 tisoč točk v karieri. Foto: Reuters