LaMarcus Aldridge je imel predtem osebni rekord 45 točk, po več kot desetih letih pa je postal prvi igralec Spursov s več kot 50 doseženimi točkami. Foto: Reuters

Neverjetna tekma v San Antoniu, kjer so domači Spursi začeli tekmo s 14 zaporednimi trojkami, a to je bil šele uvod v dolg večer. Pri gostujoči Oklahomi so štirje igralci presegli mejo 20 točk, prvi zvezdnik Thunderja Russell Westbrook je ob 24 točkah, podelil še 24 podaj in zbral še 13 skokov, a je bilo po dveh dodatkih vse zaman.

Spursi so leteli na krilih LaMarcusa Aldridgea, ki je prvič v karieri presegel mejo 50 točk. V odločilnem drugem podaljšku je Aldridge dosegel 7 točk, Derrick White pa še 4 točke, ob tem pa ukradel ključno žogo in na obroču blokiral Jaramija Granta.

"Dobro sem se počutil, dominiral sem v igri, zlasti v 3. četrtini, nato sem samo nadaljeval. Ko sem prejemal žogo, sem samo šel na obroč. Prvič sem presegel 50 točk, tako da gre žoga kar lepo domov z menoj," je rekordni večer pojasnjeval 33-letni krilni center, ki je sicer doma iz Dallasa.

Veteran Wade ustavil nalet Bostona
Miami, ki še naprej igra brez poškdovanega Gorana Dragića, je s 115:99 premagal Boston. Junak večera je bil veteran Dwyane Wade, ki je osem od svojih skupno 19 točk dosegel v tretji četrtini in ustavil nalet gostov, ki so predtem dobili štiri tekme zapored.

Miami je malo po polčasu sicer vodil za 26 točk, nato pa so se prebudili Kelti in zaostanek hitro znižali za 16 točk, preden je na parket stopil Wade in rešil večer. "Z njim na vlaku sem že zelo dolgo," je dejal trener Erik Spoelstra: "Enostavno smo zaradi njega precej boljši. Včasih je ta liga le o odličnih igralci v ključnih trenutkih, ki znajo sami preobrniti potek tekme."

Denver v svoji trdnjavi utrdil vodstvo na Zahodu
Vodilni klub Zahodne konference Denver je doma v Skalnem gorovju dosegel že enajsto zaporedno zmago ‒ s 121:100 so suvereno odpravili LA Clippers. Prvi zvezdnik Nuggetsov Nikola Jokić je dosegel 21. trojni dvojček v karieri, saj je tekmo skloenil z 18 točkami, 14 skoki in 10 podajami.

Tekme 10. januarja:

SAN ANTONIO ‒ OKLAHOMA CITY 154:147 ‒ po dveh podaljških
Aldridge 56 (20/33 iz igre, prosti meti 16/16) in 9 skokov v 49 minutah, White 23 (10/17 iz igre) in 8 podaj, Belinelli 19 (5/5 za tri), DeRozan 16, 11 podaj in 8 skokov; George 30 in 8
skokov, Adams 25 in 12 skokov, Westbrook 24 (11/22 iz igre), 24 podaj in 13 skokov, Ferguson 21 (7/10 za tri).

SACRAMENTO ‒ DETROIT 112:102
Hield 18, Cauley Stein 14 in 14 skokov; Johnson 16, Bullock in Brown po 15.

MIAMI ‒ BOSTON 115:99
Wade 19 (8/12 iz igre, 3/5 za tri), Richardson 18 (4/8 za tri), Jones Jr. 14, Winslow 13 in 11 podaj, J. Johnson 12, T. Johnson 11 (3/5 za tri); Irving 22, Smart 18, Morris in Tatum po 17.

DENVER ‒ LA CLIPPERS 121:100
Murray 23 (10/16 iz igre), Jokić 18, 14 skokov in 10 podaj, Plumlee 17 in 12 skokov; Williams 19, Gallinari in Harris (11 skokov) po 18.