Trener Krke Vladimir Anzulović in Roderick Rodney Camphor sta bila tokrat lahko zelo zadovoljna. Foto: www.alesfevzer.com

Novomeščani so večji del naloge opravili že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 27:12. V nadaljevanju so izkušeno zadržali razliko, trener Vladimir Anzulović pa je lahko enakomerno razdelil minutažo in priložnost ponudil vsem dvanajstim igralcem.

V prvem polčasu je blestel Jure Škifič (4/4 za tri), ki je v tem delu dosegel 15 od 18 točk, v drugih dvajsetih minutah pa so se razigrali Jan Rebec (5/6 za tri), ki je zadel pet od šestnajstih trojk Krke. Roderick Rodney Camphor (13 točk) in Leon Stergar (12 točk in 6 podaj). Pri gostih je izstopal Žan Kosič z 18 točkami, osmimi podajami in šestimi skoki.

Deseta zmaga Šenčurja
Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so z deseto zmago naredili velik korak k Ligi za prvaka. Neposrednega tekmeca iz Šentjurja, ki je pri izkupičku 8-6 in bo najverjetneje tudi udeleženec šestčlanske skupine, ki se bo od marca dalje borila za naslov prvaka, so premagali z 90:83.

Gorenjci so do odločilne prednosti prišli v zadnji četrtini, ko so z bolj agresivno obrambo zaustavili napade gostov in hkrati z učinkovito igro na drugi strani povedli z dvomestno prednostjo (77:67). Pred tem sta se ekipi štirinajstkrat izmenjali v vodstvu, izid pa je bil osemkrat izenačen.

Najboljši strelec 1. SKL (povprečje 19,1 točke) Dino Murić je dosegel 26 točk in zbral 12 skokov, Dražen Bubnić pa je bil z 20 točkami drugi strelec tekme.