Nick Calathes je za Fenerbahče dosegel 17 točk. Foto: EPA

Monaco je v boju s Fenerbahčejem v drugi četrtini vodil že za 14 točk, še v četrti je bil za devet točk pred tekmecem pri 74:65, toda končnica je pripadla Turkom, ki so prešli v vodstvo, redni del pa se je končal z 81:81, nakar je sledil podaljšek. V tem so nalet iz rednega dela nadaljevali gostje, ki so povedli tudi za osem točk, kar je bilo dovolj za prvo zmago.

Pri Fenerbahčeju, ki je prevladoval predvsem v skokih, je Nigel Hayes prispeval 19 točk in sedem skokov, Nick Calathes je dodal 17 točk, pri Monacu pa je Elie Okobo vpisal 19 točk, Mike James in Jordan Lloyd pa po 16.

Tudi obračun Barcelone in Olympiakosa je bil izenačen. Grki so v drugi četrtini sicer povedli za 10 točk, v tretji pobegnili tudi za 13, a so se Katalonci hitro vrnili v igro, se v zadnji četrtini približali na 67:69, bližje pa jim Grki niso pustili.

Olympiakosova igralca Nigel Williams-Goss in Isaiah Canaan sta bila s 15 oziroma 14 točkami najboljša strelca tekme. Willy Hernangomez in Jabari Parker sta pri domačinih vpisala po 13 točk. Drugi tekmi bosta na istih prizoriščih v petek.

V torek je branilec naslova Real iz Madrida na domačem parketu premagal Baskonio z 90:74. Real iz Madrida je vodil od prve do zadnje minute. Džanan Musa je dosegel 16 točk (trojke 3:6), po 10 pa sta jih dodala Facundo Campazzo in Vincent Poirier (sedem skokov).

Maccabi Tel Aviv je bil v Atenah boljši od Panathinaikosa z 91:87. Drugi tekmi znova v Atenah in Madridu bosta v četrtek.