Anthony Randolph je bil najboljši igralec Slovenije, imel je skoraj popolno tekmo: za dve točki je metal 5/7, za tri točke 2/2, ujel je tri odbite žoge, eno ukradel, podelil pa je še dve blokadi. Foto: AP
Luka Dončić
Igralec z dvema sedmicama je dosegel prvih sedem točk Slovenije na tekmi. Foto: EPA
Klemen Prepelič
Klemen Prepelič je v prvem polčasu sedemkrat vrgel na koš (iz igre in prosti met), nenatančen je bil le enkrat. Foto: AP
Daniel Theis
206 cm visoki krilni center Daniel Theis je bil z 22 točkami najboljši strelec Nemčije ob zmagi nad Francijo. Foto: EPA
Slovenski košarkarji izpolnili vse načrte Kokoškova
Goran Dragić v Številkah: Želim si NBA-prstana

Tekmecem je uspelo izenačiti le na 3:3, nato je slovenski vlak odbrzel proti četrtfinalu. Najprej je lokomotivi poveljeval Luka Dončić (10 točk do izida 16:7), nato je bil glavni Klemen Prepelič (dve trojki), v tretji četrtini pa je vse dvome razblinil Anthony Randolph (v tem delu 12 točk, ukradena žoga in blokada).

Nekoliko slabše je tokrat odigral Goran Dragić, kapetan je v 20 minutah dosegel le pet točk, iz igre pa je metal zelo skromno (2/12). A selektor Igor Kokoškov tokrat njegovih presežkov ni potreboval. Drugače bo verjetno v nadaljevanju turnirja, Slovenijo v torek čaka četrtfinale. Pomerila se bo z boljšim iz nedeljskega dvoboja Črna gora - Latvija.

1. četrtina
Slovenija je tekmo začela s peterko Dragić, Murić, Blažič, Vidmar in Dončić. Na začetku je bil najbolj razpoložen Dončić, ki je za Slovenijo zadel prvih sedem točk (7:3). S trdo igro v obrambi se je prednost počasi, a zanesljivo večala. Ko je Dončić v 8. minuti zadel en prosti met, je bilo že 16:7 (Dončić jih je prispeval 10). Že v naslednjem napadu je Prepelič zadel trojko za vodstvo z 19:7. Slovenija je prednost varno ohranila do konca četrtine, že v tem delu igre se je med strelce vpisalo kar sedem igralcev.

2. četrtina
Tudi ta del se je začel z nekaj slovenskimi napakami, saj so igralci v belem zgrešili prve tri mete iz igre, a po koših Čančarja in Randolpha spet prišli v dvoštevilčno prednost (30:19). Američan s slovenskim potnim listom je bil razpoložen, saj je v seriji dosegel še štiri točke, po novi trojki Prepeliča pa je prednost zrasla že na +17 (38:21). Ob polčasu je bila razlika ogromna (42:27). Junak predtekmovanja Goran Dragić v prvem polčasu strelsko ni bil razpoložen (3 točke, met iz igre: 1/8), zato se je breme enakovredno porazdelilo med Dončića, Prepeliča (oba 10) in Randolpha (9).

3. četrtina
Kokoškov je drugi polčas začel z isto peterko, kot je odprl tekmo. Prednost se je ves čas vrtela okrog 15 točk, po trojki Randolpha pa je prvič presegla mejo 20 točk (55:34). Igralec Reala je v tej četrtini res blestel, saj je dosegel 12 točk, tik ob izdihljajih pa je blokiral met Konjevu. Izid je bil tako kar 68:43.

4. četrtina
Minute, kjer je bilo vse že odločeno, so bile pričakovano precej raztrgane. V napadu je bilo precej napak, Slovenija pa je v obrambi povsem dominirala, saj koša ni prejela kar pet minut! Zadnje minute so bile zgolj formalnost.

Misli se zdaj usmerjajo proti četrtfinalu, Slovenija bo na ime svojega tekmeca morala počakati še en dan. Forma, uigranost in dobra predstava predvsem v obrambi vlivajo precej upanja.

Nemčija poslala Francoze domov
V preostalih sobotnih tekmah osmine finala je Nemčija nekoliko presenetljivo izločila Francijo (84:81), ki pa na tokratnem prvenstvu brez Tonyja Parkerja, Nicolasa Batuma, Rudyja Goberta in drugih, ni več ekipa iz najboljših časov. Nemčija je dve minuti pred koncem po trojki Daniela Theisa (22 točk) ušla na 77:68 (+9), a so se Francozi na krilih Evana Fournierja (27 točk) sedem sekund pred koncem približali na točko zaostanka (82:81). Po hitrem prekršku je Robin Benzing zadel oba prosta meta, na drugi strani pa je Nando de Colo v zadnji sekundi zgrešil trojko za podaljšek.

Italija izločila Finsko, Grčija Litvo
Italija je pričakovano in gladko opravila s Finsko (70:57). Marco Belinelli je bil z 22 točkami prvi strelec tekme. V večernem obračunu pa je Grčija s 77:64 odpravila podprvake iz Litve. Kostas Sloukas je natresel 21 točk.