Luka Rupnik se je izkazal z dvojnim dvojčkom. 12 točkam je dodal še 11 podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Mladi zmaji so v uvodnih treh krogih enkrat zmagali in dvakrat klonili, nazadnje visoko proti Heliosu, tokrat pa so Ljubljančani visoko premagali Podčetrtek. Zaigrali so skoraj v popolni postavi. Manjkali so le Kendrick Perry, Rion Brown in Ivan Marinković.

Favorizirana Olimpija je na parketu zagospodarila že na samem začetku in si že po dobrih treh minutah priigrala dvomestno razliko, prvo četrtino pa dobila z 22:10. Ko je tekla še 12. minuta, je Alen Hodžić izza črte zadel že za 30:10. Najvišja prednost je v prvem polčasu znašala 23, na odmor pa so zmaji odšli z naskokom za 18. V tretji četrtini je razlika narasla na 29, prvič pa je Olimpija povedla za 30 v 34. minuti, ko je zadel Jarrod Jones. Dobre tri minute pred koncem je Žiga Dimec povišal na 38, do konca pa so gostje nekoliko znižali končni zaostanek.

Najboljši strelec tekme je bil Jones, ki je 19 točkam dodal še devet skokov. Jaka Blažič je vpisal 14 točk, po 13 sta jih dodala Dimec in Mikael Hopkins, Luka Rupnik, ki je zbral 11 podaj, pa 12. Pri Podčetrtku je bil s 13 točkami in devetimi skoki najboljši Anže Cerkovnik. Sandi Čebular in Simo Atanacković sta prispevala po 12 točk. Zmaji so prepričljivo dobili skok (49:31), zbrali pa so kar 29 podaj, 16 več od tekmecev.