Carlbe Lee Ervin je bil najboljši strelec tekme pred 100 gledalci v dvorani Tri lilije. Foto: www.alesfevzer.com

Zlatorog je doživel deseti poraz in je ob zgolj eni zmagi, 25. oktobra doma proti Polzeljanom, prikovan na dno lestvice. Helios je vpisal deseti par točk, izgubil je le tekmo 2. kroga 8. oktobra v Šenčurju, in si s Krko deli prvo mesto.

Zlatorog je postavil neslaven rekord te sezone v Ligi Nova KBM, saj kot prvo moštvo v 40 minutah ni presegel meje 50 doseženih točk, izgubil je kar 21 žog in za tekmecem zaostal v vseh statističnih pogledih.

Laščani so ob odmoru zaostajali s 24:36, v drugem polčasu pa so popolnoma popustili in razlika je še precej bolj narasla.

Pri Heliosu so si strelci enakovredno razdelili minutažo in izkupičke. 15 točk je dosegel Carlbe Lee Ervin, 14 jih je dodal Venkatesha Jois. Pri gostiteljih je do dvomestne številke prišel le Jan Kellner (13).

"Zadovoljen sem s pristopom fantov. Od začetka do konca smo držali visok nivo energije, kar je tudi pripeljalo do tega izida. Več kot zadovoljni smo lahko, da smo leto 2021 zaključili na tak način," je povedal trener Domžalčanov Dejan Jakara.

Šenčur upravičil vlogo favorita
S tekmo med Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem in Hopsi Polzelo (100:82) se je zaključil 12. krog. Košarkarji Šenčurja so upravičili vlogo favorita in suvereno prišli do dveh točk. V prvem polčasu so gostje še nekako držali priključek, v nadaljevanju pa je prišla do izraza daljša domača klop in izkušnje posameznikov.

Jan Rebec je bil blizu trojnemu dvojčku, saj je 20 točkam (trojke 6:12) dodal devet podaj in osem skokov (indeks 28). Ramo Rizvić je zbral 14 točk (trojke 4:5). Pri gostih je prvi strelec lige po številu točk Miha Vašl (skupno 247 točk, povprečje 20,5) dosegel 24 točk (met 9:18).