Carlbe Lee Ervin (ob njem Miha Škedelj) je bil s 27 točkami najboljši strelec Heliosa. Foto: www.alesfevzer.com

Helios je temelje za zmago postavil v drugi četrtini. V 12. minuti je zaostajal s 26:27, nato pa povsem zagospodaril na parketu. Najudarnejšo predstavo je prikazal v končnici prvega polčasa, tik pred odhodom na odmor ga je Carlbe Lee Ervin popeljal do visokega vodstva z 48:31.

Na začetku drugega polčasa so se gostje približali na šest točk (51:45 in 53:47), a so nato gostitelji znova ujeli pravi ritem in si ob koncu tretje četrtine priigrali 15 točk naskoka (68:53 in 71:56).

V 34. minuti so imeli 16 točk prednosti (78:62), toda zatem zaigrali neodgovorno in tekmecem iz dolenjske prestolnice dovolili, da so jih tri minute pred koncem skoraj ujeli (80:75). V razburljivi končnici so bili vendarle dovolj zbrani.

V domači ekipi je bil najučinkovitejši Ervin, ki je 27 točkam dodal po pet skokov in podaj, v gostujoči pa Rok Stipčević s 30 točkami in sedmimi asistencami.