Domžalčani in Novomeščani se bodo srečali v naslednjem krogu, še prej pa jih, tako kot tudi Šenčur, čaka prvi turnir Lige ABA 2 v Zlatiborju. Krka je sicer v dvoboju v prvih dveh krogih neporaženih ekip slavila na krilih naveze Radosav Spasojević – Rok Stipčević – Mate Vucić, je zadržala priigrano razliko. Že v ponedeljek sicer moštvi čaka obračun v regionalnem tekmovanju. Slabi dve minuti pred koncem so se gostje približali na 68:66, Vucić in Spasojević pa sta s črte prostih metov Krki zagotovila zmago.

Prvi se je izkazal z dvojnim dvojčkom, saj je vpisal po 12 točk in skokov, Spasojevič pa je bil s 15 točkami prvi strelec svojega moštva. Pomemben faktor je bila daljša klop gostiteljev, saj je bilo razmerje števila točk košarkarjev s klopi kar 32:8 v domačo korist. Krka je bila bistveno boljša tudi v skoku, ki ga je dobila z 41:25.

Helios še tretjič dosegel vsaj 100 točk

Helios je v drugi četrtini, potem ko je napravil delni izid 8:1, prvič povedel z dvomestno razliko, v nadaljevanju pa le še višal svojo prednost. V drugem polčasu je dosegel 58 točk. Prva strelca sta bila Lovro Buljević in Urban Oman s po 18 točkami, znova pa se je izkazal organizator igre Austin Luke, ki je zbral 11 podaj. Prvi strelec Škofjeločanov je bil s 14 točkami Lamar Hood. Domžalčani so še na tretji tekmi dali vsaj 100 točk.