Krka, prva ekipa, ki je letos v državnem prvenstvu slavila v Podnu, je ključen korak k novi zmagi naredila v zaključku tretje in začetku zadnje četrtine, ko je po seriji 12:0 povedla za osem. Kendall Robinson je s trojko šest minut pred koncem tekmeca približal na -3, toda nato je bil dvakrat zapored izza črte natančen Niko Bačvić, Škofjeločani pa zatem niso več ogrozili gostujoče prednosti.

Šest Novomeščanov je doseglo dvomestno število točk. S 14 je bil najboljši Isaiah Cousins, Američan, ki se je na začetku sezone izkazal za zelo dobro okrepitev, zdaj pa je odigral najboljšo tekmo po vrnitvi po lažji poškodbi. Po 13 sta jih dodala Jurij Macura in Miha Škedelj. S 27 je bil najboljši strelec sicer Robinson. Pri Krki se je poškodoval Jairus Hamilton, ki je bil do zdaj zelo pomemben člen novomeške zasedbe.