Novomeščani so tako kot v soboto, ko so v regionalnem tekmovanju po velikem preobratu ugnali Šenčur, tudi tokrat odigrali izvrstno zadnjo četrtino. V Ligi ABA 2 so v zadnjih desetih minutah dobili le štiri točke, Šentjur pa jim jih je dal pet. 24 so jih dosegli košarkarji Krke, ki so prvi koš v zadnji četrtini dobili šele po šestih minutah. Krka jo je sicer začela s serijo 17:0.

Dolenjski košarkarji so izkoristili 15 izgubljenih žog nasprotnika. Po njih so dali 12 točk več, kot jih je po njihovih 13 Šentjur. Toliko več točk so varovanci Gašperja Okorna dali tudi v protinapadih. Prva Krkina strelca sta bila Miha Škedelj, ki je zbral tudi devet skokov, in Rok Stipčević s po 15 točkami. 17 jih je na drugi strani prispeval Rok Nemanič.

Dobre rezultate nadaljuje tudi Helios, ki je letos klonil le v superpokalu pred Cedevito Olimpijo, v državnem prvenstvu ga je ugnala le Krka, tako kot Novomeščani pa je tudi še neporažen v Ligi ABA 2. V 8. krogu je s 102:80 nadigral Ilirijo. Domžalčani, ki so pobudo prevzeli v drugi četrtini, največ pa vodili za 27, so zadeli 15 trojk iz 35 poskusov, zbrali pa so kar 27 podaj. Prvi strelec tekme je bil Jaka Klobučar, ki je dal 20 točk. Pri Heliosu je bil z 19 najuspešnejši Tadej Ferme.