Na domače vodstvo z 9:4 je Krka na krilih razigranega Roka Stipčevića odgovorila s serijo 11:0. Prevzela je pobudo in v osmi minuti je bila razlika že dvomestna, ko je bil izza črte uspešen prav Stipčević. Novomeški kapetan je v prvi četrtini dosegel kar 17 točk, Krka pa jo je dobila s 34:21. V drugih desetih minutah je svojo prednost še nekoliko povišala in na odmor odšla z vodstvom 52:34.

Po petih točkah v nizu so na začetku drugega dela gostje povedli za 23. Nato so z delnim izidom 12:1 Slatinčani zaostanek prepolovili, toda bližje jim ni uspelo priti. Novomeščani so po treh četrtinah vodili 65:52, v zadnji pa, potem ko je Rogaška prvič iz igre zadela po več kot sedmih minutah, so razliko še povišali.

Krka je visoko slavila kljub kar desetim izgubljenim žogam več (13:23), je pa bila zato dominantna v skoku (30:46). Zadela je 12 trojk s 55-odstotno uspešnostjo. Rogaška jih je le šest iz 31 poskusov. Stipčević je bil z 20 točkami prvi strelec tekme. Jan Špan jih je dodal 17, v domači vrsti pa je bil najuspešnejši Domen Močnik z 12.