Dolenjska zasedba je dobro odprla dvoboj v dvorani Leona Štuklja. Hitro je povedla s 14:7, v končnici uvodne četrtine pa zaigrala bledo in zmedeno ter štajerski ekipi dovolila, da ji je ušla na sedem točk (22:29).

Varovanci Gašperja Okorna so bili v 13. minuti znova v rezultatski prednosti (32:31), po obdobju izenačene predstave pa so povsem zagospodarili v končnici prve polovice tekme in se na veliki odmor odpravili z lepo prednostjo 12 točk (56:44).

Drugi polčas je minil v absolutni prevladi domačih košarkarjev, ki so v vseh delih igre zasenčili Polzeljane. V 27. minuti so si po zabijanju Hamiltona priigrali že 22 točk naskoka (77:55) in jasno je bilo, da bosta točki ostali na Dolenjskem. Domača ekipa je največ vodila tik pred koncem tekme (107:79 in 109:81).

V dolenjski zasedbi je bil najučinkovitejši Robert Jurković, ki je dosegel 20 točk, v štajerski ekipi pa je Matic Grušovnik 22 točkam dodal še osem skokov.

Košarkarji Kansaia Heliosa Domžal so premagali Triglav s 76:62.

V začetku so bili boljši gostje, ki so vodili za največ pet točk, prvo četrtino pa dobili za tri. A nadaljevanje je bilo boljše za Domžalčane, ki so nasprotnike ujeli pri 23:22, potem pa si sami do polčasa priigrali nekaj točk naskoka. Največ prav pred odmorom, ko je s trojko za +6 poskrbel Blaž Mahkovic.

Prednost domače zasedbe je nato v tretji četrtini še nekoliko narasla, prvič na tekmi na dvomestno število pri 52:41, Domžalčani pa so imeli pred zadnjim delom devet točk prednosti.
A s trojko Lovra Urbihe so so gostje približali le na 52:55. Vendar so domači odgovorili z delnim izidom 8:0, vodstvo spet povišali na več kot deset točk in potem tekmo brez težav pripeljali do konca in razlike +14.

Najboljši pri Domžalčanih je bil Mahkovic s 25 točkami, Tibor Mirtič je končal z dvojnim dvojčkom (14 točk, 11 skokov), prav tako pa Miloš Glišić (12 točk, 10 skokov). Pri Triglavu pa sta strelsko najbolj izstopala Urbiha s 15 (pet trojk) in Miha Muratović s 14 točkami.