Matej Mohorič (na fotografiji na startu v Primoštenu) je na lanski dirki s pomočjo bonifikacijskih sekund v zadnji etapi v skupnem seštevku za sekundo premagal Jonasa Vingegaarda, tudi letos pa velja za glavnega favorita za skupno zmago. Foto: Reuters

181 km dolga razgibana preizkušnja je kolesarje popeljala od Primoštena do Sinja v Dalmaciji. Izkušeni 34-letni Italijan Viviani, ki je lani dobil zadnjo etapo, je imel v ciljnem sprintu po zaslugi odličnega dela ekipe več moči od Danca Tobiasa Lunda Andresena (Team DSM) in Norvežana Alexandra Kristoffa (Uno-X Pro Cycling Team).

Mohorič se je znašel na tleh, potem ko je nekdo pred njim v ospredju glavnine padel. Izgubil je kar nekaj časa, da je nadaljeval vožnjo proti cilju in sam lovil vodilno skupino. Ni je ujel in v cilj prišel na 75. mestu skoraj minuto za glavnino, v kateri je bilo 66 kolesarjev. Mohoričev ekipni kolega pri Bahrainu Matevž Govekar je zasedel 9. mesto.

Viviani dobil sprint v Sinju, Mohorič padel

Druga (ravninska) etapa se bo v sredo začela v Biogradu na Moru, končala pa se bo v Novalji na Pagu po 114,5 km.

Najtežja bo petkova četrta etapa od Krka do Labina (191 km), ko bodo morali kolesarji premagati 3650 višinskih metrov in se sredi etape povzpeti čez najtežji klanec na dirki – na Učko oziroma prelaz Poklon (12,0 km; povprečni naklon 5,8 odstotka) –, sledila pa bosta še en vzpon prve kategorije in za konec dvakratno pedaliranje v hrib v Labin.

Zadnja, šesta etapa se bo v nedeljo sklenila v Zagrebu.