Kot svetovni prvak je Evenepoel lansko sezono začel na Dirki po San Juanu, dirkal je zadržano in bolj za trening, skupno pa je osvojil 7. mesto in 60 UCI-točk. V Argentini so se medtem odpovedali novi izvedbi dirke, leto od zadnje izvedbe pa se omenjene točke nič več ne upoštevajo in posledično je Evenepoel zdrsnil s tretjega mesta, na katero je napredoval Primož Roglič.

Na vrhu UCI-lestvice že 123. teden zapored ostaja Tadej Pogačar. Slovenska šampiona bosta sezono 2024 tekmovalno odprla šele na začetku marca na dirkah v Franciji in Italiji.

Mezgec in Mohorič začenjata sezono

Kot prvi izmed najboljših slovenskih kolesarjev je v letu 2024 dirkal Pogačarjev ekipni kolega pri UAE Emirates Domen Novak. Na tednu izzivov na Majorki je odpeljal štiri enodnevne dirke, ki spadajo v tretji razred (UCI 1.1). Dolenjec je opravljal vlogo pomočnika, zlasti za Brandona McNultyja, ki je bil dvakrat tretji. Sam Novak je bil 118., 91., 92. in 123.

V sredo bo prvič dirkal Matej Mohorič, ki vnovič začenja na Dirki po Valencii. Petdnevna španska dirka je del drugega razreda (2. Pro), kot je tudi Dirka po Sloveniji.

Z Dirko po Al Uli (prej Dirka po Savdski Arabiji) je sezono odprl Luka Mezgec (Jayco AlUla), ki v sprintih petdnevne dirke vodi Dylana Groenewegna. V uvodni etapi je Nizozemci zmanjkalo le nekaj centimetrov, da bi nagradil Mezgečevo delo v avstralski ekipi.

V sprintu glavnine je bil ob peterici na ciljni črti skorajda poravnanih sprinterjih najboljši Nizozemec Casper van Uden (Dsm firmentech PostNL). Groenewegen je bil drugi, Tim Merlier (Soudal Quickstep) pa tretji.

Glivar na pragu zmage Po Šardžahu

Savdska dirka spada v tretji razred (UCI 2.1), medtem ko se v bližnjem ZAE-ju končuje Dirka po Šardžahu (UCI 2.2). Po dnevu predaha je Gal Glivar na razgibani 4. etapi z zaključkom na gori Hor Fakan al Suhub (6,3 km z 8,4 %) uspel utrditi skupno vodstvo. 21-letni kolesar razvojne ekipe UAE Emirates je bil peti v etapi in ima pred zadnjo ravninsko etapo v torek 19 sekund prednosti pred Nemcem Miguelom Heidemannom in 34 sekund pred Ukrajincem Anatolijem Budjakom, ki sta sicer bila tokrat v cilju pred mladim Novomeščanom.