Matic Podlipnik
Jeseničani niso bili kos Olimpiji

venstva je Telemach Olimpija premagala Sij Acroni Jesenice (1:3) in izid v seriji izenačila na 1:1.

Po presenečenju na prvi tekmi so tudi tokrat Jeseničani dobro igrali, a so bili gostje iz Ljubljane, ki so nesporni favoriti finala, učinkovitejši. V Podmežakli se je zbralo kar 2.500 gledalcev, kar je največ na hokeju, odkar je dvorana prenovljena. Pravi hokejski praznik na Gorenjskem.

Manfreda hitro odgovoril Zanoškemu
Olimpija je povedla tik po vrnitvi Petra Bizalja na led. V sedmi minuti je po strelu Aleša Mušiča ploščico Aleksis Ahlqvist odbil, a je bil pozoren Tom Zanoški in jo je pospravil v mrežo. Le 20 sekund pozneje je bil izid izenačen. Olimpijino mrežo je takoj po sodniškem metu zatresel Marjan Manfreda. V prvi tretjini so bili sicer nekoliko nevarnejši gostitelji.

Ropret in Podlipnik strelca v drugi tretjini
Po dobri minuti igre v drugi tretjini je Olimpija znova povedla. Anže Ropret je z desne strani iz bližine Ahlqvista premagal med nogama. Po neuspelih napadih Jesenic so gostje povišali prednost, ko je z močnim diagonalnim strelom ploščico z modre črte pod prečko pospravil Matic Podlipnik. Ob koncu tretjine so imeli domači hokejisti kar dva igralca več na ledu (na kazenski klopi sta sedela Igor Cvetek in Podplipnik), a so do velike priložnosti prišli zmaji, vendar je v protinapadu kapetanu Mušiču strel ubranil Ahlqvist.

Zmaji zadržali prednost v zadnji tretjini
Olimpija je v zadnji tretjini, ko je ritem igre močno padel, rutinirano zadržala prednost. Vekiki priložnosti sta imela Žiga Grahut in Miha Brus, za izenačitev serije pa ima veliko zaslug ljubljanski vratar Miika Wiikman. Finec je na prvi tekmi napravil nekaj napak, tokrat pa je bil odličen. Razmerje v strelih na vrata je bilo 40:38.
Tretja tekma bo v ponedeljek znova v Tivoliju.

Finale, druga tekma:
SIJ ACRONI JESENICE - TELEMACH OLIMPIJA 1:1
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
2.500; Manfreda 7.; Zanoški 7., Ropret 22., Podlipnik 31.

Tretja tekma, ponedeljek ob 19.15:
TELEMACH OLIMPIJA - SIJ ACRONI JESENICE

Prva tekma:
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
1.400; Zanoški 57.; Manfreda 1., Rajsar 22., Pesjak 60.

V odebeljenem tisku je izidi v zmagah. Igra se na tri zmage. Četrta tekma bo v sredo, morebitna peta pa v soboto.