Pri Torontu je John Tavares, ki je bil med letoma 2009 in 2018 nosilec Otočanov, dosegel gol in podajo, skupno pa je dosegel že svojo 1000. točko v Ligi NHL. Javorjevi listi so podaljšek izsilili le sedem sekund pred iztekom rednega dela, ko je zadel Morgan Rielly.

A še pred iztekom prve minute podaljška je Bo Horvat izkoristil podajo Mathewa Barzala, nato je 28-letnik iz Londona v drugem poskusu zadel za sladko zmago s 4:3. NY Islanders so zdaj druga ekipa Metropolitanske skupine in imajo 33 točk, kolikor jih ima trenutno tudi Toronto na 3. mestu Atlantske skupine.

Mrk Flamsov v zadnji tretjini

Gledalci so največ golov videli v Denverju, kjer je Colorado ugnal Calgary s 6:5. Domači Avalanche je zadnjo tretjino začel z zaostankom 3:5. V zadnjih 12 minutah sta najprej zadela Mikko Rantanen in Ross Colton, zmagoviti gol pa je dobre štiri minute pred koncem dvoboja dosegel Nathan MacKinnon.