Matt Duchene je matiral Pheonixa Copleyja in kot edini strelec v
Matt Duchene je matiral Pheonixa Copleyja in kot edini strelec v "loteriji" priigral Nashvillu drugo točko v Los Angelesu. Foto: AP

Oba gola iz igre sta padla v prvi tretjini: v 10. minuti je za domače vodstvo zadel branilec Mikey Anderson, v zadnji minuti tretjine pa je za goste izenačil center Tommy Novak. Zatem se je začel vratarski šov Pheonixa Copleyja v vratih Kraljev in Kevina Lankinena v vratih Plenilcev.

Drugi poraz LAK-a v osmi loteriji sezone

Kingsi so sprožili 27 strelov, Predatorsi pa 30 strelov v okvir vrat, a izid se ni več spremenil, tudi ne v podaljšku ob igri 4 na 4. Odločali so kazenski streli, kjer je v prvi seriji od treh edini zadel prvi napadalec gostov Matt Duchene.

Los Angeles je v osmi loteriji sezone doživel šele drugi poraz, vratar Copley pa je v petem branjenju kazenskih strelov prvič končal kot poraženi čuvaj mreže.

Anže Kopitar je sprožil dva strela v okvir vrat, enkrat je zgrešil, v obrambi je blokiral dva strela in dobil 10 od 13 sodniških metov v 25 izmenah za 20:43 igre. Foto: AP

Poškodovan najučinkovitejši izmed Kraljev

Pri Kraljih se je poznala odsotnost najučinkovitejšega igralca sezone. Švicar Kevin Fiala (68 točk) je zaradi poškodbe noge moral izpustiti tekmo in bo vprašljiv tudi za torkovo domače soočenje z NY Islandersi.

Los Angeles je s tolažilno točko nadaljeval vsaj točkovni niz in ostaja v boju za vrh Pacifika ter Zahodne konference, kjer si je Vegas z zmago pri Carolini (4:0) priigral zdaj točko prednosti. Nashville je na drugi strani s prepotrebno drugo točko še v igri za končnico, saj s tremi odigranimi tekmami manj za osmim Winnipegom zaostaja za šest točk.

Boston s 50. zmago uradno v končnici

V pestrem sobotnem hokejskem večeru je najbolj odmevala že 50. zmaga Bostona, ki je v rednem delu sezone razred zase. Kosmatinci so se sicer proti Detroitu kar pošteno namučili in zmagali le s 3:2, saj so Rdeča krila po 1. tretjini vodila z 2:0, a je sledil preobrat, ki ga je v 54. minuti z odločilnim golom dokončal Garnet Hathaway. Bruinsi so z jubilejno zmago postali tudi uradno prva ekipa, ki je uvrščena v letošnjo končnico boja za Stanleyjev pokal. Ob tem so Bruinsi postavili tudi nov NHL-rekord: več v Foto dneva.

Toronto po preobratu premagal Edmonton

V domovini hokeja je najbolj odmeval sobotni obračun Toronta in Edmontona, na papirju glavnih upov, da po letu 1993 končno Stanleyjev pokal osvoji tudi kakšen kanadski klub. Javorjevi listi so se znesli nad Naftarji s 7:4, odločilna je bila 2. tretjina, ko so v le šestih minutah zadeli Mitchel Marner, William Nylander in dvakrat John Tavares in zaostanek z 1:3 spremenili v vodstvo s 5:3.