Anže Kopitar je v Edmontonu dosegel 30. podaje sezone. Dvakrat je ustrelil v okvir vrat, podelil en nalet in izgubil en plošček ter blokiral tri strele, ob tem je dobil 9 od 20 sodniških metov v 23 izmenah za 20:06 igre. Foto: Reuters

Pred obračunom neposrednih tekmecev za mesto, ki prinaša avtomatsko uvrstitev v končnico, je Edmonton nanizal tri poraze, medtem ko je Los Angeles pod novim trenerjem Jimom Hillerjem dobil pet od šestih srečanj. Rogers Place v Edmontonu je sicer težko osvojljiva trdnjava, saj so Oilersi na domačem ledu na zadnjih 22 tekmah osvojili vsaj točko.

Trideseta Kopitarjeva podaja sezone

V prvi tretjini je Trevor Moore povedel goste v vodstvo v 7. minuti, kar je bil njegov prvi gol po 12 tekmah strelskega posta. Na 1:1 je 24 sekund pred odhodom na odmor izenačil Zach Hyman z golom na svoji peti zaporedni tekmi. V 28. minuti je Anže Kopitar v protinapadu lepo zaposlil Alexa Laferrierja za 2:1. Okrogla, trideseta podaja sezone za Slovenca, ki je zdaj pri 47 točkah na 57 odigranih tekmah.

30. podaja Kopitarja v sezoni in poraz Kingsov

Ko ne zadeneš z dvema igralcema več ...

Zatem so imeli Kingsi igralca več, česar pa niso znali izkoristiti, četudi so 24 sekund igrali celo z dvema igralcema več. Nasprotno so Oilersi v 36. minuti ob številčni premoči izenačili že po desetih sekundah power playa, udarila je zvezdniška naveza Conor McDavid – Leon Draisaitl.

"Imeli smo power play, ko smo skušali povišati na 3:1, kar bi lahko pomenilo veliko razliko za nas, a nam ni uspelo zadeti. Na drugi strani pa so oni zadeli že po 10 sekundah. Ko imaš pet na tri, moraš to izkoristiti, a tega nismo storili," je kapetan Kopitar poudaril zanj prelomni trenutek tekme.

Veselje Leona Draisaitla, ki je z golom in podajo odločilno pripomogel k zmagi Edmontona. Foto: Reuters

Bomba Boucharda prevesila tehtnico

Izenačeno tekmo je v zadnji tretjini v 42. minuti po podaji Draisaitla s pravo bombo z modre črte presekal Evan Bouchard. Piko na i je postavil Ryan Nugent-Hopkins. Pobuda v prvih 40 minutah in razmerje strelov 40:31 je bilo tako zaman in Edmonton je slavil pomembno zmago v boju za izhodišče v Pacifiški skupini in Zahodni konferenci.

Naftarji imajo zdaj na 3. mestu Pacifika dve točki prednosti, Kralji pa ostajajo na prvem "wild card" mestu Zahoda, kjer pa imajo po boljših izidih zadnjih tednov resda tudi šest točk prednosti pred St. Louisom, ki je prva ekipa zunaj območja končnice.

Kopitarjeve Kralje že v noči na sredo čaka nova tekma, ko bodo gostovali pri Calgaryju, ki še vztrajno lovi končnico, za katero zaostaja za pet točk. Na tekmi bodo najbrž zaigrali brez Adriana Kempeja, ki se je poškodoval v zadnji tretjini.