Anže Kopitar je dosegel deseti zadetek v letošnji sezoni. S 757. podajo v karieri je izenačil rekord franšize v podajah in je zdaj izenačen z Marcelom Dionnom. Za Kopitarja je bila to 287. tekma v Ligi NHL, v kateri je dosegel več kot eno točko. Foto: AP

Kralji imajo zdaj drugi najdaljši uvodni gostujoči niz v zgodovini lige. Rekord Buffala lahko izenačijo 5. decembra v Columbusu, nato pa jih čakajo še gostovanja v Montrealu in pri obeh ekipah v New Yorku.

Fiala in Kaliyev zadela ob prednost igralca več
Ducksi so si privoščili dve kazni v uvodni tretjini in takoj so bili kaznovani. V 10. minuti so imeli šest igralcev na ledeni ploskvi. Po akciji Anžeta Kopitarja in Drewa Doughtyja je Kevin Fiala z leve strani zadel vratarja Johna Gibsona, plošček pa se je odbil v mrežo. V 12. minuti je bil izključen Radko Gudas, Arthur Kaliyev pa je z desne strani povišal na 0:2.

Kevin Fiala je bil nerešljiva uganka za branilce Anaheima. Foto: AP

Gibson preprečil polom Anaheima
Na začetku druge tretjine je Quinton Byfield spretno podstavil palico in v zraku spremenil smer ploščku. V 23. minuti je Fiala z desne strani prodrl pred vrata in mojstrsko matiral Gibsona za 0:4.

Vratar Gibson je preprečil pravi polom gostiteljev, saj je sredi druge tretjine s palico v zraku spektakularno odbil strel Pierra-Luca Duboisa iz bližine. Anaheim je nato zaigral precej bolje in v 33. minuti je Radko Gudas z močnim strelom z desne strani znižal na 1:4. Plošček je Camu Talbotu pod rokavico ušel v mrežo.

Kopitar izkoristil podajo Kempeja
V 44. minuti je imel Adrian Kempe ogromno prostora v napadalni tretjini, na desni strani je opazil Kopitarja, ki je z natančnim strelom povišal na 1:5. To je bil za kapetana Kraljev deseti gol v sezoni. Gibson je bil preveč zunaj vrat in ni uspel posredovati.

Končni izid je postavil Alex Killorn v 52. minuti ob "power playu". To je bil njegov prvi zadetek v dresu Anaheima.

"Ključno je bilo, da smo unovčili prvi dve prednosti igralca več. Zavedali smo se, da ima Anaheim precej kazni v tej sezoni in odzvali smo se odlično," je bil zadovoljen trener Kraljev Todd McLellan.

Kralji so se veselili četrte zaporedne zmage, v soboto ob 22.00 pa bodo gostili Montreal.

Zibanejad zrežiral novo zmago Rangersov
V odlični formi so tudi New York Rangersi. Philadelphia je bila nemočna na domačem ledu (1:3). To je bila že 12 zmaga na zadnjih 14 tekmah za varovance Petra Lavioletta.

Mika Zibanejad je bil junak večera v Wells Fargo Centru. Foto: AP

V 45. sekundi so Rangersi odigrali šolski protinapad, ki ga je zaključil Mika Zibanejad. Šokirani Flyersi so naredili že po minuti in 53 sekundah zaostajali z 0:2. Po dobljenem sodniškem metu je Travis Sanheim pred svojimi vrati podal naravnost na palico Chrisa Kreiderja. Izjemni napadalec Rangersov je plošček le še potisnil v mrežo in se veselil enajstega gola v sezoni,

Sredi druge tretjine je Blake Wheeler z desne strani podal pred vrata, Zibanejad pa je spretno podstavil palico in preusmeril plošček pod prečko. Sean Couturier je nato le še omilil poraz Philadelphie. Odlični vratar Rangersov Igor Šestjorkin je zbral 36 obramb.