Slavje v Dallasu po uvrstitvi hokejistov v drugi krog končnice. Foto: Reuters

Če dodamo še lovoriko bejzbolistov Texas Rangersov v Ligi MLB, ni dvoma, da je Dallas trenutno najbolj vroče športno mesto v ZDA.

Hokejisti Dallasa so napredovali, potem ko so v zmagah že zaostajali z 0:2. Odločilni gol na sedmi tekmi je za prvega nosilca Zahoda v uvodni minuti zadnje tretjine dosegel Čeh Radek Faksa, ki se je vrnil na led po štirih tekmah počitka zaradi poškodbe.

Gostitelje je v 15. minuti v vodstvo popeljal Wyatt Johnston, v izjemno izenačeni in napeti tekmi pa je v 36. minuti za ekipo iz Nevade poravnal Brett Howden. Kako izenačen je bil obračun, pove podatek, da je Dallas dobil razmerje v strelih na gol s 24:23.

Vegas je četrti branilec naslova v zgodovini, ki je izpadel po vodstvu z 2:0 v seriji. Tako je delil usodo Washingtona (2019) in dvakrat Detroita (1999, 2009).

V četrtfinalu se bo Dallas pomeril s Coloradom. Prva tekma bo že v torek v Teksasu.

Zibanejad junak v Madison Square Gardnu
Drugi krog pa že igrajo New York Rangersi in Carolina. Uvodno tekmo so v Madison Square Gardnu dobili hokejisti iz New Yorka, ki so slavili s 4:3.

Junak tekme je bil Mika Zibanejad, ki je dosegel gola za 1:0 in 2:1, ter bil podajalec pri golu Vincenta Trochecka za 3:1. Ključen pa je bil vseeno gol Rusa Artemija Panarina v 49. minuti za 4:2. Seth Jarvis je Carolino sicer minuto in 47 sekund pred koncem približal na 4:3, preobrata pa ekipa iz Raleigha, kljub menjavi vratarja s šestim igralcem v polju, ni zmogla.