Anže Kopitar je z golom v 9. minuti dosegel svojo jubilejno stoto točko proti Kojotom, ki so tako njegova najljubša strelska in podajalska stranka. Arizoni (in prej Phoenixu) je Hrušičan zabil 31 golov in prispeval 69 podaj za zadetke Kraljev. Foto: Reuters

Junak večera pri Kalifornijcih je bil dvakratni strelec Trevor Moore, ki je zadel za 1:0 in 3:0. Vmes je v 9. minuti Anže Kopitar izkoristil domiselno podajo Quintona Byfielda, ob koncu se je med strelce vpisal še Phillip Danault. Deveti gol sezone za najboljšega slovenskega hokejista za 17. točko na 17. tekmi!

Na lov za rekordom Buffala 2006/07

Vratar Kingsov Pheonix Copley je zbral 30 obramb in pomagal Los Angelesu do že osme zaporedne zmage v gosteh ob začetku nove hokejske sezone. Kralji so s tem izenačili tretji najdaljši uvodni gostujoči niz v zgodovini; Buffalo je rekorder z desetimi zaporednimi gostujočimi zmagami na začetku sezone 2006/07.

Edini gol za domačo ekipo je dosegel Lawson Crouse, vratar Connor Ingram je za Kojote zaustavil 21 strelov. Arizona se po prvi petini sezone giblje okoli "wild card" mest in se bo očitno vse do zadnjega borila za končnico.

Kopitar proti Arizoni: gol in +1, izključitev (!), 2 strela v okvir vrat, po 1-krat mimo in blokiran strel, 2 izgubljena paka, 2 blokadi, buliji 16/27 (59 %) v 24 izmenah za 18:30 igre. Foto: Reuters

Naslednje gostovanje pri Anaheimu

Kopitarjeve Kralje naslednja tekma čaka v noči iz četrtka na petek, ko bodo gostovali pri čezmestnemu tekmecu Anaheimu. Tudi Racmani so v enakem položaju kot Kojoti, saj so točkovno izenačeni in so trenutno tik za območjem končnice v pacifiški diviziji, kjer si je vodilna trojica Vegas, Vancouver in Los Angeles že priigrala občutno prednost šestih točk in več.

S tretjim mestom na Pacifiku so Kralji sočasno tudi tretji v Zahodni konferenci in skupno peti v celotni ligi.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Izkušena ekipa, ki je dozorela

Trener LAK-a Todd McLellan je bil po tekmi navdušen: "Prvič, zmagali smo, zato očitno odhajamo resnično srečni. Drugič, to, kolikokrat smo kot ekipa ubranili številčno premoč tekmeca, je igralo res veliko vlogo pri zmagi. Očitno nismo želeli šestkrat izgubiti, ko so imeli moštveno premoč na ledu. Mislim, da je tudi Copley odigral veliko vlogo v naši igri. Smo izkušena ekipa, nimamo veliko novincev. Že dolgo smo skupaj. Razumemo, kakšna je naša struktura. Vse te stvari so zelo pomembne, ko igramo v gosteh."