Hokejisti Caroline. Foto: Reuters

Po dveh tretjinah so gostitelji vodili z 2:1, v zadnji pa je odjeknila petarda, saj je Carolina zabila kar pet golov. S tem je niz zmag podaljšala na pet, na lestvici Vzhodne konference pa zaseda četrto mesto.

Washington čaka na tekmo s Kralji
Aleksander Ovečkin
je pri domačih vpisal podajo in je tako zbral vsaj točko na četrti zaporedni tekmi. S soigralci bo v nedeljo ob 21.00 po srednjeevropskem času gostil ekipo Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem.

Winnipeg zmagal po preobratu
V gosteh je bil uspešen tudi Winnipeg, ki je odpravil Anaheim s 3:1. Scenarij je bil podoben kot pri zmagi Caroline. Jetsi so namreč zmagali po preobratu in zadetkih v drugi in tretji tretjini. Točkovno je bil najuspešnejši Vladislav Namestnikov z dvema podajama.

New Jersey, sedmi v Vzhodni konferenci, pa je doma s 4:2 premagal drugo najslabšo ekipo lige Chicago. Alexander Holtz in Simon Nemec sta za zmagovalce vpisala po gol in podajo.