Matt Fraser je že v uvodni tretjini zagotovil Celovčanom visoko prednost. Foto: SŽ Olimpija

Celovčani so si že v petek na Dunaju zagotovili prvo mesto po rednem delu in nastop v Ligi prvakov v prihodnji sezoni. Vseeno so bili pred 4200 gledalci zelo motivirani. Manjkal je Jan Muršak, ki ga je disciplinski sodnik kaznoval s prepovedjo igranja na eni tekmi, potem ko se je tik pred koncem tekme na Dunaju zapletel v pretep. To se je zgodilo že drugič v letošnji sezoni, kar pomeni samodejno kazen.

Zmaji razglašeni v uvodni tretjini
Srečanje v dvorani Heidi Horten se je začelo izjemno slabo za zmaje. Steven Strong je streljal z leve strani, Matthew Fraser pa je podstavil palico in preusmeril plošček mimo Lukaša Horaka v mrežo v 54. sekundi. Odlični napadalec je zadel tudi v 16. minuti ob prednosti igralca več. Na kazenski klopi je sedel kapetan Olimpije Žiga Pavlin, Fraser pa je iz bližine potisnil plošček med nogama Horaka v mrežo za 2:0.

Gostitelji so se nato sprostili. Dve minuti pred koncem prve tretjine je Lukas Haudum zadrsal za vrata in podal do Tobiasa Sablattniga, ki je z močnim strelom z leve strani poslal plošček pod prečko. 55 sekund pred koncem uvodne tretjine je bil natančen še Stefan Klassek, ki je podstavil palico pred vrati po strelu Paula Postme z desne strani. To je bil prvi zadetek za 20-letnega Klasseka v Ligi IceHL.

Horaka po pol ure zamenjal Kolin
Na začetku druge tretjine je imela Olimpija štiri minute prednost igralca več. Ko se je Thomas Vallant že vrnil na ledeno ploskev, je Trevor Gooch streljal z desne strani, Maris Bičevskis pa je plošček preusmeril pod prečko. Po pol ure igre so gostitelji znova zadeli ob prednosti igralca več. Nova okrepitev Olimpije Oliver Kiljunen je sedel na kazenski klopi, ko je Postma z natančnim diagonalnim strelom z desne strani povišal na 5:1. V 32. minuti je Johannes Bischofberger ušel po levi strani in matiral Horaka, ki je slabo posredoval in takoj zatem tudi zapustil vrata. Vstopil je Luka Kolin.

Celovčani tudi v zadnjih minutah niso popustili
V zadnji tretjini so bili Ljubljančani nevarnejši, a jim ni uspelo zadeti. V 56. minuti je Bischofberger premešal obrambo Olimpije, preigral še branilca Aleksandra Magovca in matiral Kolina. Končni izid je postavil Manuel Ganahl minuto zatem.

Karhula: Po koncu prve tretjine je bilo še najzanimiveje, kaj bomo imeli za večerjo
"V tem delu sezone taka igra ni dovolj dobra. Celovčani so v prvi tretjini dosegli nekaj zadetkov po odbitih ploščkih. Po koncu prve tretjine je bilo še najzanimiveje, kaj bomo imeli za večerjo," je bil potrt trener Olimpije Antti Karhula.

Fehervar zadnji gost v Tivoliju v rednem delu
Olimpija je imela na koncu celo dva strela več (30:32). V sredo bo na sporedu zadnja tekma rednega dela sezone v Tivoliju. Fehervar bo motiviran, saj se bori za drugo mesto.