Robert Sabolič in soigralci so se morali znova pošteno potruditi za zmago. Lahko se zgodi, da bi se ekipi srečali v kvalifikacijah za končnico, ki bodo na sporedu konec februarja. Foto: SŽ Olimpija

Po zelo bledi predstavi na torkovem derbiju državnega prvenstva proti Jeseničanom, ki so ga izgubili s 4:5 po kazenskih strelih, so Ljubljančani znova prikazali pravi obraz. Motiv je bil velik, saj je boj za šesto mesto po rednem delu še vedno odprt. Pet krogov pred koncem zaostanek za Beljakom znaša šest točk.

V mestni dvorani v Beljaku se je zbralo več kot 3000 gledalcev. Tudi Ljubljančani so imeli glasno podporo, odmevala je kultna pesem Mala terasa. Med ekipama vlada veliko rivalstvo vse od četrtfinala Lige IceHL, ki ga je dobil Beljak po napetih sedmih tekmah. Zaradi poškodb so manjkali Rok Kapel, Jaka Šturm, Aljaž Predan in Nejc Stojan.

Lanzinger kaznoval nedisciplino zmajev
Zmaji niso bili disciplinirani na začetku tekme. Najprej so imeli v 3. minuti preveč igralcev na ledu, na kazensko klop je sedel Miha Zajc. Minuto zatem je bil izključen še Žiga Pavlin, ki je izbil plošček na tribuno. Ob prednosti dveh igralcev več se je nekajkrat izkazal vratar Lukaš Horak. Čeh ni mogel preprečiti zadetka Benjamina Lanzingerja v 5. minuti. Napadalec je ob prednosti igralca več iz bližine potisnil plošček v mrežo, potem ko je Horak odbil strel Dylana MacPhersona.

Sredi prve tretjine so imeli igralca več tudi zmaji, a so jim gostitelji ušli v protinapad, gol pa je preprečil Horak z imenitno obrambo, ko je iztegnil nogo.

Dodero izenačil ob "power playu"
Olimpija se je prebudila po pol ure igre, ko je moral Layne Viveiros za štiri minute na kazensko klop zaradi igranja z visoko palico. Ob prednosti igralca več je izenačil Charlie Dodero z močnim strelom od daleč, Miha Zajc se je odlično postavil pred vrata in Jean Philippe Lamoureux ni imel prostega pogleda do strelca.

Gooch stresel vratnico
V zadnji tretjini je Olimpija prikazala najboljšo igro. Večkrat je bilo zelo vroče pred vrati Lamoureuxa. Predvsem prvi napad je povzročal gostiteljem velike težave. Trevor Gooch je šest minut pred koncem z desne strani zadel vratnico. V 57. minuti je Jure Povše streljal z desne strani, Lamoureuxu je plošček ušel, a mu ga je uspelo pokriti na golovi črti.

Rebernig unovčil sijajno podajo Hughesa
Minuto in 42 sekund pred koncem je Beljak izvedel protinapad. John Hughes, ki je v Tivoliju blestel v sezoni 2011/12, je velemojstrsko iz srednje tretjine podal do Maximiliana Reberniga, ki je z bekhendom ukanil Horaka. Sodnik je že pokazal kazen za Zajca zaradi spotikanja, a je takoj zatem padel zadetek, ki je seveda veljal.

Leskinen 35 sekund pred koncem izsilil podaljšek
Horak je minuto in 14 sekund pred koncem zapustil vrata. Zmaji so pritisnili s šestimi igralci, 35 sekund pred koncem je Dodero zaposlil Leskinena. Finec, ki je v torek v zadnji sekundi izsilil podaljšek proti Jeseničanom, je z močnim strelom z desne strani poslal plošček tik ob vratnici v mrežo.

Desjardins hitro zagotovil Beljaku drugo točko
Podaljšek je trajal le 41 sekund. V igri treh proti trem je Hughes ušel Leskinenu. Zadrsal je pred vrata, a je Horak njegov strel odbil, Andrew Desjardins je nato plošček pospravil pod prečko za zmago Beljaka.

Karhula: Lahko bi osvojili tudi tri točke, a jih žal nismo
"Lahko bi osvojili tudi tri točke, a jih žal nismo. Zadnjih pet minut smo popustili v obrambi, naredili napako in prejeli gol. Lepo je, da nam je uspela vrnitev. Podaljški in kazenski streli so vedno loterija. Obe ekipi sta pokazali odlično igro. Ponosen sem na fante," je po tekmi poudaril trener Antti Karhula.

Trener Olimpije Karhula zadovoljen s predstavo v Beljaku

V nedeljo koroški derbi v Celovcu
Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 42:34 v korist varovancev Marcela Rodmana, ki je bil po tekmi zelo zadovoljen. V nedeljo čaka Beljak velik test, saj bo na sporedu koroški derbi v Celovcu.

Po desetih dneh premora v Tivoli prihaja Dunaj
Olimpija bo prihodnjo tekmo odigrala po premoru za reprezentančne tekme. V torek, 13. februarja, v Tivoli prihaja Dunaj, ki je po porazu na Madžarskem ostal skoraj brez možnosti za preboj med deseterico. V sezoni 2004/05 Capitalsi zadnjič niso igrali v končnici, a takrat je bil sistem drugačen. Po rednem delu so se štiri ekipe prebile neposredno v polfinale.