Urban Sodja se je izkazal s tremi zadetki. Foto: Drago Cvetanovič

Moštva igrajo na dve zmagi, druge tekme bodo na sporedu v četrtek, morebitne tretje pa prihodnji ponedeljek.

Edini udeleženec Lige Ebel Telemach Olimpija se bo tekmovanju pridružila v polfinalu, ko bo njen tekmec zmagovalec iz dvoboja Triglav - Playboy Slavija. Drugi polfinalni par bo sestavljen iz zmagovalcev jeseniško-štajerskega in celjsko-blejskega dvoboja.

"Hat-trick" Sodje v Podmežakli
Železarji so po pričakovanju odpravili Maribor kar z 9:0, čeprav so začeli zadevati šele v 29. minuti. Po uvodnem golu Shana Heffermana se je železarjem odprlo, do drugega odmora so zadeli še trikrat (Luka Tošič, Andrej Židan, Marjan Manfreda), v zadnji tretjini pa so vratarja gostov Vita Nikolića premagali še petkrat. Urban Sodja je bil s tremi goli najbolj razpoložen pri domačih.

Celjani po preobratu do zmage
V Celju so gostitelji ugnali Bled s 6:3. Gostje so bolje začeli, dobili prvo tretjino, v kateri sta zadela Rok Jakopič in Luka Ulamec. Bled je povedel celo s 3:1, ko je v 27. minuti zadel Tadej Burazin, potem pa so do konca zadevali le še Celjani. Zmago so si priborili ob koncu druge in na začetku zadnje tretjine (Davor Rakanovič, Rok Klavžar in dvakrat Aljaž Ogrizek, piko na i so postavili v zadnji minuti z zadetkom na nebranjena vrata.

Slavija ugnala Triglav
Triglav je doma izgubil proti Slaviji z 2:5. V Kranju so po prvem delu brez golov Založani vse naredili v drugi tretjini. Med 27. in 30. minuto so zadeli trikrat, uspešni so bili Nik Humar, Luka Ščap in Luka Kraiger.

Polfinale bo na sporedu 17., 21. in, če bo potrebno, še 25. marca, igrali bodo na dve zmagi. Finale na tri zmage se bo začel 28. marca, državni prvak bo znan najpozneje 11. aprila.