Max Verstappen je 5,281 km dolg krog dirkališča Jas Marina na mehkih gumah na prvem treningu prevozil v minuti in 25,009 sekunde. Lewis Hamilton je na tretjem mestu zaostal 0,346 sekunde. Med oba pretendenta za naslov se je vrinil Hamiltonov ekipni kolega Finec Valtteri Bottas (+0,196).

Brez počasnih ovinkov za 12 s hitrejša proga

Hamilton je bil najhitrejši v prvem sektorju kroga, Verstappen v drugem, Bottas pa v zadnjem, tretjem odseku na letos kar precej preoblikovani progi Jas Marina. Prireditelji dirke v Združenih arabskih emiratih so odstranili nekaj počasnejših zavojev, zaradi česar je Verstappen dosegel 12 sekund hitrejši čas, kot ga je dosegel na lanskem prvem prostem treningu, ko je bil prav tako najhitrejši.

Popoldanski trening Hamiltonu

Popoldne pa je bil najboljši Hamilton. Za 0,34 sekunde je ugnal Francoza Estebana Ocona (Alpine), tretji je bil Bottas, četrti pa z 0,64 sekunde zaostanka Verstappen. Na drugem treningu je v varnostno ogrado treščil finski veteran Kimi Räikkönen (Alfa Romeo), ki bo v nedeljo sklenil bogato dirkaško kariero, na srečo je v trčenju ostal nepoškodovan.

Dramatičen razplet filmske sezone

Sorodna novica VN Abu Dabija – vrhunec boja za naslov: Verstappen prvič ali Hamilton osmič?

Lanski zmagovalec Verstappen in Hamilton, ki je v Abu Dabiju zmagal že petkrat, sta v skupnem seštevku svetovnega prvenstva izenačena pri 369,5 točke, zaradi česar bo naslov svetovnega prvaka v nedeljo osvojil tisti, ki bo boljši.

Živčna vojna zadnjih tednov se izjemno stopnjuje, po incidentnih dirkah v Braziliji in zadnjo nedeljo v Džedi pa je na vrelišču. Ostrih puščic iz obeh taborov ne manjka, ob tem pa razumljivo vlada izjemno zanimanje za razplet ene najbolj dramatičnih sezon v zgodovini formule ena.